Viņš atzina, ka pašlaik bioloģisko atkritumu konteineros savāktā atkritumu plūsma ir tik niecīga, ka nevar runāt par veiksmīgi strādājošu sistēmu.
Simanovičs gan atgādināja, ka tagad Atkritumu apsaimniekošanas likumā ir pieņemts, ka bioloģisko atkritumu tarifam ir jābūt līdz 60% no sadzīves atkritumu savākšanas tarifa, lai iedzīvotājiem būtu lielāks finansiālais stimuls, kāpēc to darīt. Sadzīves atkritumu savākšanas tarifi gan, visticamāk, tādēļ pieaugs, jo caur šo tarifu arī tiks daļēji subsidēts bioloģisko atkritumu savākšanas tīkls.
Tāpat Simanovičs uzsvēra, ka Latvijā nav atrisināts jautājums par enerģijas ieguvi jeb atkritumu dedzināšanas rūpnīcu.
"Vēl aizvien mēs visu krāmējam Getliņos un citās izgāztuvēs. Tas, ko mēs it kā nekādi negribam pieņemt, ka atkritumi ir resurss. Latvijā būtu nepieciešamas vismaz divas atkritumu dedzināšanas rūpnīcas, kur visu, ko nevaram pārstrādāt, sadedzinātu un iegūtu siltumu, elektrību. Tas veicinātu mūsu enerģētisko neatkarību, jo atkritumi ir visu gadu. Tā visā pasaulē ir izplatīta prakse," uzsvēra "Eco Baltia" vadītājs.
Jau vēstīts, ka "Eco Baltia" pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 210,79 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 75,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 25,47 miljoni eiro. Grupas vadošie uzņēmumi ir AS "PET Baltija", SIA "Eco Baltia vide", "Latvijas zaļais punkts", SIA "Nordic Plast", Siguldas pilsētas SIA "Jumis", Čehijas "Tesil Fibres" un Lietuvas "Ecoservice".
"Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir fonda "INVL Baltic Sea Growth Fund" meitassabiedrība Lietuvas "BSGF Salvus" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).