Atgādinām, ka pēc karalienes nāves atkal sabiedrībā uzplaiksnīja debates par to, kā britu impērija ieguvusi dažus karaliskos dārgakmeņus. Daudz strīdējās par briljantiem, kas iestrādāti kroņos. Viens no tiem ir jau pieminētais Imperiālais kronis, ko karalis Čārlzs III uzliks kronēšanas ceremonijas beigās un kurā viņš tautai parādīsies uz Bakingemas pils balkona.
Šajā kronī ir biežākais strīda iemesls - Kalinans jeb Cullinan II briljants, ko dažreiz sauc par Āfrikas otro zvaigzni. To karalim Edvardam VII viņa 66. dzimšanas dienā piešķīra Transvālas — bijušās Lielbritānijas kroņa kolonijas — valdība tagadējā Dienvidāfrikas teritorijā.
Imperiālā kroņa augstums ir 31,5 cm, bet svars 1,06 kg. Tas darināts no zelta, sudraba un platīna. Kronī iestrādāts 2901 dārgakmens.
Kalinans jeb Cullinan Diamond ir lielākais jebkad atrastais dārgakmeņu kvalitātes neapstrādātais dimants, kas sver 3106,75 karātus, atklāts raktuvēs Kalinanā, Dienvidāfrikā, 1905. gada 26. janvārī. Tas tika nosaukts raktuves īpašnieka Tomasa Kalinana vārdā.
Neskatoties uz tā milzīgo vērtību, dimants ierakstītā sūtījumā tika nosūtīts no Dienvidāfrikas uz Angliju. Pēc tam neapstrādātais akmens tika sagriezts deviņos lielos dārgakmeņos, katram dots nosaukums Cullinan I līdz IX, un 96 mazākos dimantos.
Lielākais dimants ir 530 karātu smagais Cullinan I, kas pazīstams arī kā Āfrikas zvaigzne, kas tagad mirdz britu kroņa dārgakmeņu karaliskajā scepterī. Tas ir lielākais bezkrāsainais grieztais dimants pasaulē.
Otrs lielākais akmens Cullinan II, 317 karātu otrā Āfrikas zvaigzne, tika iestrādāts imperiālās valsts kronī, ko izmanto Lielbritānijas monarhu kronēšanas laikā.