Tomēr visvairāk pērļu atrodams SPKC Facebook kontā. Tajā publicēts teju vai katrs nepatiesais apbalvojums par e-cigaretēm, kādu iepriekš gadījies dzirdēt. Gluži kā no pārpilnības raga.
“Nekļūsti par elektronisko cigarešu marioneti, ļaujot tām sevi ietekmēt un kontrolēt! Ir būtiski pierādījumi, ka:
- E-cigarešu lietošana izraisa atkarību;
- E-cigarešu lietošana paaugstina elpošanas, sirds un asinsvadu, gremošanas sistēmas un onkoloģisko slimību attīstības risku;
- E-cigaretes var eksplodēt, izraisot ādas apdegumus, nopietnas traumas, kā arī var izraisīt ugunsgrēkus.”
Atkarību izraisa nevis e-cigarešu lietošana, bet gan nikotīns. Dažādu, tostarp arī onkoloģisko slimību attīstības riska paaugstināšanās ir pieņēmums, nevis fakts. Pat vēl vairāk – kā izpētījis portāls reason.com, 2022. gadā konstatētu rupju kļūdu dēļ ir atsaukti 11 pētījumi, kas saistīja e-cigarešu lietošanu ar vēzi un dažādām slimībām.
Bet par eksplodēšanu – e-cigaretes, tāpat kā mobilie tālruņi, klēpjdatori un daudzas citas ierīces, satur litija jonu baterijas. Latvijā legāli tirgotās e-cigaretes atbilst Eiropas Savienības noteiktajām tehniskajām drošības prasībām, tāpēc to aizdegšanās vai eksplozijas risks ir niecīgs. Pēc šādas pašas loģikas būtu jāsāk runāt arī par mobilo tālruņu eksplozijas riskiem un bīstamību.
Tālāk SPKC ķeras pie terminoloģijas un cenšas iestāstīt, ka veipus smēķē:
“Lietotāju vidū e-cigaretes tiek visbiežāk sauktas par “veipiem” vai “saltiņiem”, bet to smēķēšana – par “veipošanu”. Šāds termins tiek lietots, lai mazinātu patērētāju negatīvās asociācijas, kas saistītas ar terminu „smēķēšana”.”