Lai cilvēki kļūdaini nepieņemtu, ka “gultas diena” nozīmē fizisku gulēšanu gultā, TVNET skaidro, ka gultas dienas cena iekļauj: nodaļas medicīniskā personāla atalgojumu; darba devēja sociālās apdrošināšanas iemaksas; izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem; medicīnas preces, sterilizācijas un dezinfekcijas preces; biroja preces; pamatlīdzekļu nolietojumu; veļas mazgāšanu, mīkstā inventāra dezinficēšanu. Tāpat 1 gultas dienas cenā iekļauts nepieciešamo medikamentu minimums. Gultas dienas cenā nav iekļauta specifisko, t .sk. ķīmijterapijas medikamentu cena.
Jāpiebilst, ka “gultas diena” nav RAKUS, PSKUS vai kādas citas slimnīcas izdomājums. Tāds ir vienotais Nacionālā veselības dienesta definējums. “Ir vienots formulējums, tāpēc savstarpējos norēķinos un atskaitēs nevienam nerodas jautājumi, kas ietilpst šajā slimnīcas sniegtajā pakalpojumā. Tomēr jāpiekrīt, ka formulējums “gultas diena stacionārā” neatspoguļo precīzu pakalpojuma būtību,” pauž RAKUS preses sekretāre.
“Nav jau tā, ka tās 3-4 stundas pacients sēž un gaida, kad sāksies konkrētā operācija. Periodiski tiek pārbaudīts pacienta veselības stāvoklis - ārsti seko, piemēram, vai nav pasliktinājies veselības stāvoklis, radušās kādas blaknes vai kā citādi mainījusies pacienta veselība. Tas arī ir tas pakalpojums - uzturēšanās dienas stacionārā,” skaidro Namniece.
Savukārt par palātu, kur fiziski ir gultas vieta, slimnīcas cenrādī ir atsevišķa samaksa atbilstoši kategorijām.