Tāpat mūs uztrauc kvalitātes kritēriji, kas tiek, kas ir jāizstrādā līdz gada beigām jautājums, kad tiks ieviesti. Jo līdzšinējā pieredze rāda, ka tomēr ir svarīgi noteikt samērīgus, izdiskutēt, un slimnīcas varētu arī ieviest," saka Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna.
Veselības ministrijas ierēdne Janka vairākkārt uzsver, ka viss, kas ir paredzēts, ir pacientu labā, tieši kvalitātes vārdā.
"Ir ļoti dažādi. Ir slimnīcas, kur [tagad] visu diennakti nav šie divi speciālisti. Un tad, ja mēs šo prasību saglabājam, tas nozīmē, ka slimnīcām ir šie speciālisti jānodrošina, šie divi speciālisti.
Mums ļoti negribētos attīstīt šo situāciju, kad ārsts beidzis dežūru vienā slimnīcā un pārceļas uz citu, un viņš strādā 24 stundas, un vēl 24 stundas," saka Janka.
Slimnīcu pārstāvju piesauktie kvalitātes kritēriji ir viens no ierosinājumiem, kas diskutēts arī iepriekš.
Iecere paredz izveidot deviņus metodiskās vadības centrus, kas pārraudzītu ārstniecības procesu kvalitāti visā valstī. Un to ziņā būtu ne tikai vadlīniju, ārstēšanās algoritmu un līdzīgu kritēriju noteikšana, bet arī auditu veikšanu par to, kā slimnīcās tiek ievērotas vadlīnijas un kritēriji. Šie centri būtu jāizveido līdz nākamā gada sākumam, un tiem būs nepieciešami arī papildu līdzekļi – ap trim miljoniem eiro.
"Ir salikti būtiski tiešām soļi, kam mēs neiebilstam, - ir vajadzīgs runāt par kvalitātes kritērijiem, bet pretī ir paredzēts, ka tam, teiksim, ailītē, kur nepieciešams finansējums, tur nav nekas ierakstīts.