Tāpat šis ir tikai ASV novērots fenomens, un nekas līdzīgs nav novērots citās valstīs.
“Apgalvojums ka e-cigaretes ir par 95% mazāk kaitīgas, ir vecs - no 2015. gada, tas ir “faktoīds” un nav patiess”
95% ir diezgan iespaidīgs skaitlis - nav brīnums, ka šis apgalvojums nedara godu klasisko cigarešu ražotājiem un citiem veipošanas pretiniekiem, tāpēc to regulāri cenšas apstrīdēt. Tiek mēģināts diskreditēt Lielbritānijas zinātnes un veselības organizāciju kompetenci un neatkarību - tam varētu noticēt, ja runa būtu par kādu “banānu republiku”, taču Lielbritānija par tādu noteikti nav uzskatāma
Sastopami tik absurdi apgalvojumi, ka e-cigaretes ir tikpat vai pat vairāk kaitīgas nekā parasto cigarešu smēķēšana. Patiesībā “Public Health England” savu pirmoreiz 2015. gadā publicēto pārskatu atjauno katrus divus gadus, pēdējā - 2022. gada versijā tā ietver līdzīgu apgalvojumu - ka “e-cigaretes ir būtiski mazāk kaitīgas nekā tradicionālās cigaretes”.
Turklāt, kā vēsta Globālais tabakas industrijas ietekmes indekss, Lielbritānijā “Lielās Tabakas” ietekme ir viena no vismazākajām. Likumsakarīgi Lielbritānijas e-cigarešu politika ir izsvērta un tiek atzīta to pievienotā vērtība sabiedrības veselības uzlabošanā.
https://twitter.com/GoBeepUK/status/1652779718280708096?s=20
"E-cigarešu tvaikā esošās ķīmiskās vielas var radīt organisma šūnu bojājumus, kas apliecina pieņēmumu, ka ilgtermiņā e-cigarešu lietošana varētu palielināt ļaundabīgo audzēju attīstības risku"
Šī ir tāda klasiska vārdu spēle, kas patiesībā pilnīgi neko nepasaka, – “var radīt”, “varētu palielināt”. Tomēr ir kāda ļoti būtiska nianse – kādā koncentrācijā? Tuncis satur dzīvsudrabu, bet, izdzerot 7 litrus ūdens īsā laika periodā, var iestāties nāve. Tomēr uz zivju konserviem un ūdens pudelēm kaut kā nemanām uzrakstus “Bīstami dzīvībai! Var izraisīt nāvi!”