Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Farmaceitu padomi emocionālās labsajūtas veicināšanai katru dienu

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Vispārējs nogurums, pārslodze, emocionāla spriedze un stress spēj mums laupīt ikdienas spēkus un ievērojami ietekmēt mūsu ikdienu. Turklāt šis jautājums kļūst arvien aktuālāks. Lai pievērstu uzmanību emocionālās labsajūtas nozīmei, BENU Aptieka piedāvā īpašu Emocionālās labsajūtas kalendāru, kas ik dienu sniedz noderīgu farmaceita padomu, kā justies labi, vai ideju savas pašsajūtas uzlabošanai.

Par to, kā rūpēties par emocionālo labsajūtu un atgūt spēkus, kad esam noguruši, ir samazinājusies ikdienas motivācija un jūtamies nomākti, stāsta un ieteikumos dalās BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.

  • Darba vietas sakārtošana un darba-atpūtas balanss. Ļoti svarīgi ir pārdomāti plānot savu slodzi – darba dienas laikā ir nepieciešamas regulāras īsas pauzes emocionālai un garīgai atslodzei. Tās var būt, piemēram, piecu minūšu pauzes ik pa laikam, izejot ārā, izvēdinot telpas, veicot kādus vieglus vingrinājumos vai vienkārši skatoties pa logu. Rūpējieties par darba apstākļiem – regulāri vēdinātām telpām, apbilstošu apgaismojumu un pareizu iekārtojumu.
  • Veiciet fiziskās aktivitātes svaigā gaisā. Tā var būt gan aktīvāka sportošana, gan vienkārši pastaigas. Reizēm noguruma brīžos liekas, ka sportam un kustībām vairs nav spēka un enerģijas, taču efekts ir pretējs – sportošana un kustības sniedz mums jaunus spēkus un emocionālo labsajūtu. Sportojot izstrādājas hormons endorfīns, kas palīdz tikt galā ar apātiju un depresiju.
  • Veselīgs miegs – pamatu pamats. Miegs palīdz mums atbrīvoties no noguruma, dod enerģiju, domu skaidrību, radošumu un paaugstina mūsu produktivitāti. Veselīgs miegs palīdz mazināt sirds un asinsvadu slimību attīstību, tādēļ ir ļoti svarīgi ikdienā veltīt laiku pilnvērtīgam miegam vismaz 8 stundu garumā. Tas ir nepieciešams ne vien, lai atjaunotu spēkus, bet arī apātijas, depresijas, hroniska noguruma profilaksei, imunitātes stiprināšanai un daudziem citiem organisma procesiem.
  • Pilnvērtīgs uzturs. Parūpējieties par veselīgu enerģijas avotu visas dienas garumā – tas ir sabalansēts uzturs, kurā iekļauti augļi un dārzeņi, bet izvairieties no trekniem ēdieniem un neveselīgajām uzkodām.
  • Multivitamīni. Tie var būt aktuāli pavasarī, gadījumos, kad rodas nogurums, visu laiku gribas gulēt. Ir pieejami dažādi vitamīnu kompleksi, kuri apgādās organismu ar nepieciešamajām minerālvielām un palīdzēs atjaunot organisma spēkus.
  • Brīvais laiks. Atļaujiet sev reizēm neko nedarīt un izbaudīt pilnīgas fiziskas un garīgas relaksācijas sajūtu. Veltiet laiku sev. Mūsdienās bieži vien izjūtam spiedienu arī brīvo laiku pavadīt produktīvi, noteiktās aktivitātēs, tādējādi reizēm vairs nespējam vienkārši atpūsties.
  • Veltiet laiku saviem mājas mīluļiem. Tiem, kam mājās ir dzīvnieki, ir iespēja atgūt spēkus, izejot pastaigā ar suni, pavadot laiku ar kaķi un klausoties tā murrāšanā, vērojot akvārija zivtiņas u. c. Visas šīs darbības nomierina cilvēka nervu sistēmu un palīdz atgūt balansu.
  • Izmēģiniet elpošanas vingrinājumus. Tie ir dažādu veidu, tādējādi var piemeklēt sev atbilstošākos. Dažus var veikt, pat atrodoties darbā. Pēc šādiem vingrinājumiem jūs uzreiz jutīsiet spēka pieplūdumu un produktivitātes celšanos.
  • Dariet to, kas sagādās jums prieku un ļaus gūt emocionālu atslodzi – klausieties iemīļotu mūziku, lasiet labas grāmatas, sportojiet, tiecieties ar draugiem, pavadiet laiku pie dabas un pievērsiet vairāk uzmanības sev.

Vairāk ieteikumu katrai dienai meklējiet BENU Aptiekas Emocionālās labsajūtas kalendārā, kas no 15. maija līdz 15. jūnijam pieejams BENU Aptiekas mājaslapā! Tajā ik dienu atradīsiet veselīgus farmaceitu padomus, vērtīgus ieteikumus un īpašos piedāvājumus labsajūtas uzlabošanai – www.benu.lv/kalendars-2023!

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto
Uz augšu