AS "Latvijas valsts meži" (LVM) vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis. Pazīstams kā aizrautīgs ērgļu pazinējs, kurš ar mazo ērgļu pētniecību nodarbojas teju kopš skolas laikiem. Uģis teju visu dzīvi veltījis mazo ērgļu pētniecībai - veicis mazo ērgļu monitoringu, pētījis, veidojis ligzdas, palīdzējis putniem atveseļoties un nodevis zināšanas citiem. Intervijā TVNET Uģis atklāj, kāpēc izvēlējies mūžu veltīt mazajiem ērgļiem un kādu ieguldījumu veicis nacionālā un starptautiskā mērogā.
Ceļš līdz mazo ērgļu pētniecībai
Interese par putniem Uģim parādījusies jau bērnībā. "Es uzaugu Liepājā. Ornitoloģijas nozarē mani palīdzēja ievirzīt mans krusttēvs. Vidusskolas gados trīs vasaras strādāju tā laika Bioloģijas institūta ornitoloģijas laboratorijas lauku pētījumu bāzē Engurē.
Foto: Engures ezers, 1979. gads
Tā bija peldoša ornitologu bāze, kurā tika pētīti ūdens putni. Palīdzēju profesionāliem ornitologiem. Varēju ļoti paliekošas zināšanas iegūt," atminas Uģis.
Pēc vidusskolas Uģis 1981. gadā iestājās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. Viņš stāsta: "1986. gadā aizstāvēju diplomdarbu, kas mūsdienās pielīdzināms maģistra grādam. 1992. – 1996. gadam mācījos doktorantūrā."
Foto: Uģis uz melnā stārķa ligzdas, 1981. gads
Līdz ar studijām mazo ērgļu pētnieks arī strādāja, taču uzsver, ka dzīves laikā ļoti maz sanācis mainīt darba vietas. "Mana pirmā un ilgstošākā darba vieta bija Teiču dabas rezervāta administrācija. Darba posms ilga no 1982. līdz 2011. gadam. Tur stabili nostiprinājās mana interese par ērgļiem," viņš saka.
Foto: Pape, 1986. gads
Sākotnēji viņš bija Teiču dabas rezervāta zinātniskais līdzstrādnieks, vēlāk jau Plānošanas un ekspertīzes daļas vadītājs. Tā bija lieliska iespēja ilgtermiņā Uģim realizēt projektus, kas ir saistīti ar mazo ērgļu izpēti.