Minēto faktoru ietekme kopumā parādās darba samaksas fonda un pilnas slodzes darbinieku skaita, kuri tiek izmantoti vidējās darba samaksas aprēķiniem, pārmaiņās.
Darba samaksas fonds 2023.gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni valstī kopumā pieauga par 15,4% jeb 429,5 miljoniem eiro, bet algoto darbinieku skaits, pārrēķināts pilnā slodzē, palielinājās par 19 400 jeb 2,7%.
Gada laikā vidējā darba samaksa visstraujāk, virs 20%, pieauga lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē, enerģētikas, ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes nozarē. Savukārt samazinājās veselības un sociālās aprūpes nozarē (-2,7%). Ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes nozarē straujo pieaugumu ietekmēja darbinieku skaita kritums, kamēr aprēķinātais atalgojuma fonds palielinājās par 12,4%. Veselības un sociālās aprūpes nozares vidējo rādītāju visvairāk ietekmēja atalgojuma fonda samazinājums veselības aizsardzības apakšnozarē (-2,8%) un darbinieku skaita pieaugums sociālajā aprūpē.
2023.gada pirmajā ceturksnī vidējā darba samaksa mēnesī par pilnas slodzes darbu bija lielāka par vidējo valstī finanšu un apdrošināšanas darbību (2803 eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumu (2461 eiro), enerģētikas (1951 eiro), profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē (1911 eiro), valsts pārvaldē (1626 eiro), ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes (1593 eiro), veselības un sociālās aprūpes (1530 eiro) un lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē (1487 eiro).
Mazāka vidēja darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē - 945 eiro pirms nodokļu nomaksas.
Šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2022.gada pirmo ceturksni vidējā darba samaksa pirms nodokļu nomaksas visstraujāk ir augusi Latgalē - par 16,4% un Vidzemē - 15,3%, kur vidējais atalgojums ir zemāks, salīdzinot ar pārējiem reģioniem, un kuru vairāk ietekmēja minimālās algas pieaugums valstī.