Bet Lemberga ietekmi smagi skārušas ASV noteiktās sankcijas. Viņa izņemšana no tā dēvētā Magņitska saraksta varētu būt panākama vien sarežģītu un ilgu diplomātisko pūliņu rezultātā, kas nav ZZS spēkos.
Ja premjers Krišjānis Kariņš vēl pirms pusgada atteicās pat iet uz Saeimas priekšvēlēšanu debatēm, ja tajās piedalīties Aivars Lembergs, šobrīd šīs "Jaunās Vienotības" novilktās sarkanās līnijas nav vairs tik kritisks šķērslis sarunās par ZZS iespējamu nonākšanu valdībā.
Jau vēlēšanu dienā, ierodoties Saeimā sveikt savas partijas virzīto un jaunievēlēto Valsts prezidentu, premjers žurnālistiem apstiprināja, ka izmaiņas valdībā būs.
Taču tas nenozīmēšot, ka "Jaunā Vienotība" plāno vienu koalīciju, kurā ir "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība ar 54 balsīm, nomainīt pret citu, vēl mazāku koalīciju – kur "Jaunajai Vienotībai" kopā ar ZZS un "Progresīvajiem", būtu vien 52 divas balsis. Premjera Krišjāņa Kariņa mērķis esot izveidot plašāku koalīciju, par ko viņš jau ir runājis valdības veidošanas laikā.
Iepriekš "Apvienotā saraksta" un "Nacionālās apvienības" vadība bija stingri teikusi, ka partijas nestrādās valdībā kopā ar ZZS un "Progresīvajiem". Prezidenta ievēlēšanas dienā partiju biedriem šai jautājumā viedokļi būtiski nebija mainījušies.
Šobrīd neapskaužamākajā situācijā nonācis "Apvienotais saraksts" un "Nacionālā apvienība", jo viņi līdz šim bija ieguvuši lielāku ietekmi, nekā balsu skaits Saeimā ļautu. Šobrīd viņi kļuvuši aizvietojami. Apvienotajam sarakstam būtu jāzaudē Saeimas priekšsēdētāja amats un trīs ministri valdībā.