2003.gadā Jelgavas novada dome noslēdza koncesijas līgumu ar SIA "Zemgales veselības centrs", tolaik - Jelgavas rajona slimnīcu - par ikgadēju maksājumu 2% apmērā no apgrozījuma pašvaldības kapitālsabiedrībai.
Jelgavas novada domes opozīcija vēršas prokuratūrā par maksājumu kapitālsabiedrībai 20 gadu garumā
Jelgavas novada domes opozīcijas deputāts Uldis Ainārs ("Jaunā Vienotība") deputāts vērsās tiesībsargājošās iestādēs, jo lēsa, ka tādējādi novada dome 20 gadu garumā, iespējams, nelikumīgi, samaksājusi šim SIA aptuveni vienu miljonu eiro.
"Bija skaidrs, ka zem vārda koncesija bija maskēts cits darījums, faktiski kapitāldaļu turētāja pārstāvja pienākumu nodošana privātpersonai," sprieda Ainārs.
Būtiskus pārkāpumus līgumā saskata arī Pārresoru koordinācijas centrs, aicinot vērsties tiesībsargājošās iestādēs un padziļināti izvērtēt lēmuma pieņēmēju, tātad domes, rīcību.
Domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai") šobrīd spiests atzīt, ka pašvaldība turpināja maksāt ik gadu aptuveni 100 000 eiro, balstoties uz pirms 20 gadiem pieņemtiem lēmumiem.
"Nu tik cik informācija mums deputātiem katru gadu ir bijusi, ir balstījusies uz šiem juristu slēdzieniem," pauda Madars Lasmanis.
Interesanti, kamēr noritēja KNAB izmeklēšana un domnieku strīdi par maksājumiem SIA "Zemgales veselības centrs", centra valdes loceklis Gundars Prolis Zemgales Reģionālajai televīzijai atbildēja, ka nekādi maksājumi no pašvaldības neesot saņemti: "Man nav informācijas par to, ka Jelgavas novada pašvaldība, izpildot 2003. gada 30. decembrī noslēgto koncesijas līgumu, būtu ko maksājusi SIA "Zemgales veselības centrs"".
Tiesa, pērnā gada pārskatā redzams, ka maksājumi par resursu pārvaldīšanu teju 100 000 eiro apmērā saņemti ir, ko arī atzīst paši domnieki.
Par amatpersonu atbildību Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pusgada garumā veica resorisko pārbaudi un nule kā secinājis, ka kriminālprocesu rosināt nav pamata.
"Šīs pārbaudes laikā KNAB valsts amatpersonas darbībās nekonstatēja noziedzīgus nodarījumus, kas saistīti ar korupciju un kuriem atbildība paredzēta krimināllikumā," sacīja KNAB pārstāve Agita Antonāne.
Neesot mierā ar KNAB atzinumu, deputāts Uldis Ainārs vērsies tagad arī prokuratūrā.
Faktu par pašvaldības vēršanos prokuratūrā apstiprina arī novada domes priekšsēdētājs. Ņemot vērā mediju pastiprinātu interesi, dome pirms dažām dienām tomēr pieņēma zināmā mērā vēsturisku lēmumu - pēc 20 gadu regulāriem maksājumiem uzsākt sarunas par līguma ar SIA "Zemgales veselības centrs" laušanu.
"Mēs gaidām prokuratūras viedokli, vai mūsu bažas ir pamatotas, ja bažas būs pamatotas, tad kādi tālākie soļi mums būs jāsper. Šajā brīdī šķiet, ka nekāda labprātīga vienošanās nebūs pušu starpā ar šo pārvaldītāju un pašvaldību," sacīja Madars Lasmanis.
Patiesā labuma guvēji no darījuma ir vairāki vienas ģimenes locekļi, kā arī saistītas vairākas firmas. Opozīcijā esošie deputāti vēlas panākt ne tikai līguma laušanu, bet arī atgūt 20 gadu garumā minētajam SIA izmaksāto aptuveni vienu miljonu eiro. Patlaban noslēgtā koncesijas līguma darbības termiņš ir līdz nākamā gada februārim.