Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

VIDEO Miris viens no Rīgas pils ugunsgrēka lietā apsūdzētajiem

Rīgas pils
Rīgas pils Foto: Evija Trifanova/LETA

Kopš 2015. gada Rīgas pilsētas tiesā tiek skatīta krimināllieta par postošo ugunsgrēku Rīgas pilī 2013. gadā. Nesagaidot lietas noslēgumu, miris viens no apsūdzētajiem – Imants Jurkevičs, vēsta Latvijas Televīzija.

Tiesnesis Imants Dzenis atteicies sniegt komentārus par tiesvedības gaitu. Savukārt šīs lietas prokurors Agris Skradailis ar prokuratūras preses pārstāves starpniecību paudis pārliecību, ka apsūdzētā nāve tiesvedību neietekmēs.

Kā ziņots, Rīgas pils ugunsgrēka krimināllietu ilgstoši skata Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā. Lietā apsūdzētas trīs personas - Rīgas pils priekšpils būvdarbu vadītājs Ivars Rība, kā arī Juris Kassalietis un Jurkevičs. Viņi savu vainu neatzīst.

Vienlaicīgi prokurors uzskata, ka arī četrām juridiskajām personām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi divas uzņēmumu norīkotās atbildīgās personas, kuru pienākums ir nodrošināt ugunsdrošības prasību ievērošanu. Tāpat pie kriminālatbildības saukts viens uzņēmuma darbinieks, kura nevērīga rīcība darba izpildes laikā, iespējams, izraisīja ugunsgrēku.

Abi atbildīgie uzņēmumu pārstāvji pie kriminālatbildības saukti par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kura ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, un ar to radīts būtisks kaitējums. Par šādu noziegumu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Savukārt strādnieks pie kriminālatbildības saukts par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, ja rezultātā izraisītas smagas sekas. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Iepriekš izskanējusi informācija, ka ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlies pils rekonstrukcijas darbos nodarbināto strādnieku bezatbildīgas rīcības rezultātā.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" pieaicinātie Igaunijas eksperti secinājuši, ka ugunsgrēks 20.jūnijā izcēlies būvnieka rīcībā nodotajā Rīgas pils daļā, un tā iemesls bijis atklātas uguns avots - dzirkstele, kvēlojoša cigarete vai jebkurš cits atklātas uguns avots.

Tikmēr pils remontētāju pilnsabiedrības SBRE uzaicinātais eksperts no Lielbritānijas Pīters Mansi apgalvoja, ka ugunsgrēks ir izcēlies ēkas centrālās daļas ziemeļaustrumu daļā, neizmantotā šautuvē, kur nekādi darbi netika veikti.

Lietas prokurors Skradailis ar Ģenerālprokuratūras preses dienesta starpniecību aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka ir pārliecināts, ka lietā esošie pierādījumi apstiprina apsūdzēto vainu. Viņš 2014.gada rudenī, virzot kriminālprocesu tiesā izskatīšanai pēc būtības, nav šaubījies, ka ar esošajiem pierādījumiem - liecībām, ekspertu atzinumiem un citiem rakstveida pierādījumiem - spēs pārliecināt tiesu, ka nepastāv saprātīgas šaubas par to, ka tieši apsūdzētās personas izdarījušas tām inkriminētos konkrētos noziegumus, bet četras juridiskās personas nav īstenojušas pienācīgu pārraudzību un kontroli.

Pilnsabiedrības SBRE izveidoja būvuzņēmumi "Skonto būve" un "Re&Re", bet šobrīd starp tās biedriem ir vēl divi ar tām saistīti uzņēmumi - "Skonto Building Systems" un "Būve AD1".

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 2013.gada 20.jūnija vakarā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu