5.mīts: Braucot ar velosipēdu vai skrejriteni, nav iespējams gūt nopietnas traumas, tādēļ apdrošināšana ir lieka
Izvērtējot apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par gūtajām traumām, velo negadījumos visbiežāk tiek traumēta galva un rokas, īpaši elkoņi. Tāpat bieži tiek nobrāzta seja, sasista galva, deguns, lūpas, žoklis, nolauzti vai izsisti priekšējie zobi. Ārstēšanas izdevumi par šādām traumām ir lieli, tādēļ apdrošināšana nebūt nav lieka greznība.
6. mīts: Apdrošinātājs noteikti atradīs iemeslu, lai neizmaksātu atlīdzību
“Balcia” dati liecina, ka atlīdzība tiek izmaksāta 100% velo negadījumu apdrošināšanas gadījumu.
7. mīts: Lai no apdrošinātāja saņemtu kompensāciju, ir jāgaida mēnešiem ilgi
Tā nav tiesa, jo, piemēram, “Balcia” lēmums par atlīdzības izmaksu tiek pieņemts un nosūtīts ne vēlāk kā 5 (piecu) dienu laikā no dienas, kad saņemti visi dokumenti, kas ir svarīgi apdrošināšanas gadījuma iemeslu, apstākļu un seku noteikšanai un apdrošināšanas atlīdzības apmēra aprēķināšanai. Tas nozīmē, ka
atlīdzības izmaksas ātrums atkarīgs no tā, kad tiek iesniegti visi nepieciešamie dokumenti - jo ātrāk iesniedz, jo ātrāk tiks izmaksāta atlīdzība.
8. mīts: Pēc velo negadījuma izmaksātās kompensācijas ir niecīgas
Atlīdzību apmērs ir ļoti atšķirīgs. To nosaka gan nelaimes gadījumos gūto traumu smagums, gan arī izvēlētās apdrošināšanas programmas. “Balcia” līdz šim lielākā izmaksātā velo negadījumu atlīdzība Latvijā ir 1930 eiro. Šī summa tika izmaksāta par velosipēda zādzību.
Raksts tapis sadarbībā ar "Balcia".