Lībiņa-Egnere norādīja, ka runa ir par jauna regulējuma izveidošanu un ka šajā lietā ir iespējams iet "dažādus ceļus" jeb ir dažādi tehniskie risinājumi šādu grozījumu pieņemšanai. Sarunām par to arī tiks veltīts "pienācīgs laiks".
Tieslietu ministre uzsvēra, ka politiķu atbildība ir izpildīt Satversmes tiesas (ST) spriedumu par to, ka jānodrošina kopdzīves regulējuma ieviešana likumos.
Šonedēļ plānotas ''Jaunās vienotības'' (JV) organizētās partiju sarunas par izglītības un veselības aprūpes jautājumiem. Līdz šim sarunas notikušas par trijām tēmām - darbaspēka pieejamības nodrošināšana, kapitāltirgus un cilvēktiesību jautājumi.
Kariņš uz sarunām aicina visas piecas partijas, taču "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) uz iepriekšējās sarunām nav ieradušies.
Līdz ar to līdz šim sarunās praktiski piedalās tikai JV, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie".
Kā ziņots, pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un "Progresīvajiem", kam NA un AS iebilst.
Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.