Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" 15. jūnijā notika sarežģīta operācija, kuras laikā astoņgadīgam bērnam tika piešūta nocirstā kreisās rokas plauksta, informēja slimnīca.
"Gaiļezerā" veiksmīgi noritējusi sarežģīta operācija: bērnam piešūta nocirsta plauksta
Operācija ilga astoņas stundas. Tās laikā tika veikta plaukstas kaulu osteosintēze ar stieplēm, kā arī mikroķirurģiskā tehnikā atrastas, izdalītas un sašūtas četras artērijas, lai atjaunotu asinsriti plaukstā. Pēc tam tika sašūtas vēnas un visas plaukstas struktūras - saliecējcīpslas, atliecējcīpslas un visbeidzot nervi, skaidroja stacionāra "Gaiļezers" Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas plastikas ķirurgs, Mikroķirurģijas centra vadītājs Kalvis Pastars.
Ķirurgs norādīja, ka vislielākais izaicinājums bija kopumā veikt šādu operāciju, jo tik mazam bērnam visas savienojamās struktūras ir daudzkārt mazākas nekā pieaugušam cilvēkam.
Mikroķirurģisko operāciju īstenoja Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas plastikas ķirurgs Kalvis Pastars, ārste - rezidente Lidija Artiševska, Anestezioloģijas nodaļas anesteziologs-reanimatologs Juris Vjugins, Iekšķīgo slimību klīnikas Bronhoskopiju kabineta vadītājs, pulmonologs Ainārs Zariņš, Intensīvās terapijas nodaļas vadītāja Daina Rožkalne, kā arī anesteziologi-reanimatologi Sandra Nemme-Rubene, Biruta Kazakeviča un Inga Sujete.
Operācijā piedalījās arī Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas virsmāsa Ieva Bernarde, vispārējās aprūpes māsas Valentīna Berestova, Daiga Satika, Signe Zakreševska, Māra Mikulāne, Alīna Gūža, Lilija Antoneviča, Marita Grāvīte, stacionāra "Gaiļezers" operācijas māsa Nelda Upeniece un anestēzijas, intensīvas un neatliekamās aprūpes māsa Vika Zaikina.
Lai panāktu plaukstas funkciju atjaunošanu, zēnam kopā ar vecākiem būs ilgstoši jāapmeklē ergoterapeita konsultācijas, kā arī jādarbojas patstāvīgi, atzīmēja Pastars.
Zēns traumu guvis piemājas darbos - roka tika ierauta malkas skaldītājā.
Slimnīcas ārsti atgādināja, ka, apmācot vai iesaistot bērnus darbos ar mehāniskiem darbarīkiem, bērnu darbošanos nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Vecākiem un vecvecākiem tāpat jāievēro visi ražotāja noteiktie piesardzības pasākumi un drošības brīdinājumi.