"Tā ir galvenā problēma ekonomikai. Iespējams, septembrī tiks koriģēts budžets un samazināti izdevumi. Skaidrs, ka izdevumu samazināšana neskars militāro nozari, līdz ar to - tiks samazināta naudas plūsma citām nozarēm," teica Vīfers.
Ribakova norāda, ka realitātē Krievija ir ieviesusi kara ekonomikas modeli, kas ir atkarīgs gan no kara, gan no naftas ienākumiem.
"Lielākā daļa izdevumi ražošanai ir saistīti ar militāro nozari. Tikmēr zemkopība un mašīnbūve ievērojami cieš," tā Ribakova.
Vai nafta var pielikt punktu diktatūrai?
Vīfers pauž, ka pēc Prigožina dumpja sarunas par spēka samēru maiņu Kremlī ir kļuvušas daudz atklātākas un publiskākas nekā iepriekš. Pagaidām runas par iespējamu Kremļa saimnieka maiņu ir pāragras, tomēr ir skaidrs, ka ekonomiskie satricinājumi var ietekmēt Putina pozīcijas un to, kā saglabāt apmierinātus elites pārstāvjus.
Vīfers, Ribakova un Rogovs visi piekrīt, ka naftas cenu kritums var izrādīties fatāls Putinam, taču - ne sistēmai.
"No visiem pēc-Putina Krievijas scenārijiem iespējamība, ka Krievija varētu kļūt par demokrātisku valsti, ir ļoti, ļoti zema," pauda Ribakova.
Vīfers norāda, ka naftas eksporta ienākumi ir faktors, kam jāpievērš ļoti liela uzmanība, runājot par satricinājumiem Krievijas iekšienē.
"Pašlaik situācija ir kā ar deltaplānu. Tā vidusdaļā atrodas tā dēvētā "Jēzus skrūve", jo, ja tā salūst, esot gaisā, tad vienīgais, ar ko lidotājs runās, būs Jēzus. Putina "Jēzus skrūve" ir ikmēneša naftas eksporta ienākumi. Tas ir kritiski, jo tieši šī "skrūve" arī satur visu Putina varu kopā," noslēdza Vīfers.