Fridmana advokātu komanda tiesā noraidīja ES apsūdzības, ka viņš ir tuvs Vladimira Putina sabiedrotais, kurš atbalstīja Krievijas agresiju Ukrainā un guva no tās labumu, vēsta raidorganizācija "Bloomberg".
"Tas atstājis ļoti negatīvu iespaidu uz viņa dzīvi, un šādām apsūdzībām nav nekāda pamatojuma," tiesā norādīja viens no Fridmana advokātiem.
Fridmans ir viens no Krievijas turīgākajiem uzņēmējiem, kurš darbojas vairākās nozarēs. 2013.gadā Fridmans un viņa partneri par nepilniem 13 miljardiem eiro pārdeva naftas uzņēmumu TNK-BP Krievijas valsts kontrolētajam gigantam "Rosņeft". Pēc tam Fridmans pārcēlās uz Lielbritāniju, kur nodibināja investīciju uzņēmumu.
Fridmans un Krievijas oligarhs ar saitēm Latvijā Pjotrs Avens ir Krievijas lielākās privātbankas "Alfa-Bank" īpašnieki, lai gan abi pēc Krievijas 2022.gada 24.februāra iebrukuma Ukrainā aizgāja no uzņēmuma valdes un saskaņā ar neoficiālu informāciju mēģina pārdot savas uzņēmuma daļas.
Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Fridmanam un viņa partneriem tika piemērotas ES un Lielbritānijas sankcijas, iesaldējot viņa aktīvus. Fridmans turpināja dzīvot Lielbritānijā.
Fridmans pērn nodēvēja karu Ukrainā par "traģēdiju", bet nekritizēja Putinu.
ES norāda, ka Fridmans ir viens no koncerna "Alfa Group" dibinātājiem un ka viņu ar Krievijā valdošo režīmu vienojot ciešas saites, kuras ļāvušas Fridmanam "iegūt valsts īpašumus kā atalgojumu no "Alfa Group", kas piešķirts par viņa lojalitāti [Krievijas] politiskajam režīmam".
Vairāki Krievijas miljardieri pašlaik tiesājas, lai panāktu pret viņiem noteikto ES sankciju atcelšanu. To vidū ir Fridmans, Avens, Germans Hans un Aleksejs Kuzmičevs, norāda "Bloomberg".