2015.gadā Krievijas pilsoņi Rīgā iegādājās dzīvokli.
2022.gada 26.februārī sieviete kādā bankā iesaistījās politiskā diskusijā, kuras laikā izteica savu neapmierinātību ar valsts varu un karu Ukrainā. Bankas drošības dienests esot palūdzis izbeigt minēto strīdu. Pēc dažām dienām sieviete saņēmusi telefona zvanu ar lūgumu ierasties uz pārrunām Krievijas Federālajā drošības dienestā.
Pēc minētā atgadījuma Krievijas pilsoņi 2022.gada martā devās prom no Krievijas. Jau atrodoties Latvijā, abi 2022.gada 24.aprīlī apmeklēja Rīgā notikušo pret Krieviju vērsto protesta akciju, kura tika filmēta, un tieši sižets, kurā sieviete redzama ar plakātu rokās, esot demonstrēts Krievijas televīzijā.
PMLP nolēma abiem atteikt piešķirt bēgļa un alternatīvo statusu, tāpēc abi vērsās tiesā.
Tiesa nolēma uzdot PMLP mēneša laikā izdot labvēlīgu administratīvo aktu, ar kuru sievietei tiktu piešķirts bēgļa statuss Latvijā. Vīrieša pieteikums noraidīts, taču papildus tiesa norādījusi, ka, ņemot vērā apstākli, ka sievietei tiek piešķirts bēgļa statuss, viņai ir tiesības uz ģimenes apvienošanos, pēc kā vīrietim būs tiesības saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju un turpināt uzturēties Latvijā.
PMLP pārstāvji jau pagājušā gada nogalē norādīja, ka saskaņā ar līdzšinējo praksi Administratīvā rajona tiesa tikai ļoti retos gadījumos ir mainījusi pārvaldes pieņemto lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt. Šādi tiesas spriedumi bijuši dažādu trešo valstu pilsoņu gadījumos.