Ko īsti nozīmē mentoringa programma?
Man arī tā bija pirmā mentoringa pieredze, tāpēc nezināju, ko tas īsti nozīmē, un sākumā tas šķita neparasti. Programmas būtība ir tāda, ka katrai dalībniecei ir savs mentors ar pieredzi kādā nozarē. Es biju izvēlējusies datu analītikas apakšprogrammu, un mans mentors bija programmētājs un biznesa analītiķis. Viņš mani pamudināja izmēģināt programmēšanu. Mācoties kaut ko jaunu ne savā jomā, visu laiku ir tāds kā spēles elements "kāpēc gan nepamēģināt?". Tas palīdz iedrošināt sevi visu uztvert viegli, nevis nopietni. Es laikam nebiju dzirdējusi, ka programmas dalībnieces nākamajā gadā nolemj mācīties vēlreiz.
Tas ir tipisks scenārijs?
Cik dzirdu, tas ir diezgan ierasts stāsts – meitenes atkal un atkal iesaistās mācībās. Un es saprotu, kāpēc tā – nākamajā gadā ir iespēja uztvert nianses, vairāk iedziļināties. Tāpat arī pati programma katru gadu tiek paplašināta, tai nāk klāt jauni moduļi un kursi. Piemēram, šī rudens programmā būs mācību modulis par programmēšanu, un es vadīšu vienu no lekcijām - par bezkoda programmēšanu.
Tu taču minēji, ka tev nebija plāna mācīties programmēt, bet tagad vadīsi nodarbību par bezkoda programmēšanu. Kā tad tā?
Tas viss saistās ar to, ka mentoru programmā mums bija inkubators, kur katrs varēja pieteikt savu ideju. Es domāju: kāpēc gan ne? Es pieteicu savu ideju, un tā es lēnām tiku ievilkta jaunuzņēmumu burbulī un domāšanā, ka ir jāveido kaut kas jauns. Pirmā aukstā duša bija tā, ka nav iespējams tā vienkārši piesaistīt programmētājus savas idejas attīstīšanai, jo īpaši sākumā, kad projektam nav finansējuma. Tieši tad es uzzināju par bezkoda programmēšanu.