No Rīgas Centrālcietuma izbēgušais vīrietis aizturēts (6)

Papildināts plkst.19.30
Rīgas Centrālcietums
Rīgas Centrālcietums Foto: Edijs Pālens/LETA

No Rīgas Centrālcietuma svētdien izbēgušo 1993.gadā dzimušo Māri Kovaļovu ir izdevies aizturēt, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Iepriekš tika ziņots, ka viņš izbēdzis svētdien ap plkst.13.45, pēc kā policija visā valstī izsludināja meklēšanas operāciju „Slazdi”. Vīrietis bija nonācis apcietinājumā aizdomās par slepkavības mēģinājumu.

Iekšlietu ministra Māra Kučinska (AS) preses sekretārs Andrejs Vaivars pavēstīja, ka bēglis aizturēts ap plkst.18 Rīgā, Sarkandaugavas apkaimē, Sīmaņu ielā 3a. Līdz ar to plkst.18.10 meklēšanas operācija "Slazdi" visos Latvijas reģionos pārtraukta.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins „TV3 ziņām” pastāstīja, ka līdz Sarkandaugavai izbēgušais nokļuvis paša spēkiem. Viņam tiekot sniegta arī medicīniskā palīdzība, jo bēgšanas laikā ieslodzītais, iespējams, guvis traumas. Pašlaik bēglis ir policijas konvoja uzraudzībā, bet drīzumā tikšot nodots Ieslodzījuma vietu pārvaldei.

Aģentūra LETA novēroja, ka māja, kurā Kovaļovs tika aizturēts, atrodas nelielā Sarkandaugavas ieliņā, un pusotru stundu vēlāk tur vairs nekas nekas neliecina par spraigajiem notikumiem iepriekš. Ēka, kurā varētu būt notikusi aizturēšana, ir samērā nolaists trīsstāvu koka nams.

Jau ziņots, ka pēc ieslodzītā izbēgšanas visā Latvijā bija izsludināta viņa meklēšana, informētas arī tuvākās kaimiņvalstis, bet Rīgā policija pastiprināti pārbaudīja no pilsētas izbraucošās automašīnas, kādēļ veidojās lieli sastrēgumi.

Automašīnu pārbaude uz Salu tilta Rīgā pārtraukta neilgi pirms plkst.18.00, par to LTV "Dienas ziņas" informēja tiešraidē. 

LTV pēc plkst.18.00 sazinājās ar Iekšlietu ministru Māri Kučinski, kurš tobrīd vēl nebija informēts ne par ieslodzītā aizturēšanu, ne arī par viņa bēgšanas apstākļiem. Kučinskis skaidroja, ka bēgļa "meklēšanas ģeogrāfija" pašlaik jau ir paplašināta ārpus Rīgas, ņemot vērā laiku, kas pagājis kopš viņš patvaļīgi pameta Rīgas Centrālcietumu.

Iekšlietu ministrs nebija informēts par ieslodzītā bēgšanas apstākļiem. To, pēc viņa teiktā, būšot jāskaidro Ieslodzījuma vietu pārvaldei.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pēdējos gados neviens ieslodzītais no Rīgas Centrālcietuma nebija izbēdzis.

Iepriekšējā skaļākā bēgšana no Centrālcietuma notika 2006.gada 9.augustā.

Toreiz ieslodzījuma vietas teritoriju izdevās atstāt četriem ieslodzītajiem - 1973.gadā dzimušajam Ērikam Atkačovam, kurš bija ieslodzīts uz 13 gadiem, 1963.gadā dzimušajam Viktoram Atamanovam, kurš bija tiesāts par slepkavību un cietumā izcieta 12 gadu sodu, 1979.gadā dzimušajam Aleksejam Ivanovam, kurš bija notiesāts par laupīšanu uz astoņiem gadiem cietumā, un par zādzībām vairākkārt tiesātajam 1980.gadā dzimušajam Ričardam Prāvecam. Visus četrus dažas dienas vēlāk aizturēja uz Lietuvas-Polijas robežas un nogādāja Latvijā, kur viņi nonāca atpakaļ aiz restēm.

Kā izriet no tiesā izskatītās bēgšanas lietas materiāliem, 2006.gada augustā četrotne, pārzāģējot restes gan balkonā, gan cietuma sienā, izkļuva no kameras, tad devās dzeloņstiepļu žoga virzienā, kur viņus pamanīja apsargs, kurš panāca pēdējo no bēgļiem un centās viņu aizturēt, tomēr nesekmīgi. Tikuši pāri žogam, ieslodzītie izbēga, uzkāpjot sargtornī, kurš darbinieku trūkuma dēļ visu dienu bija tukšs.

Aiz mūriem bēgļus gaidīja īrēta automašīna, kuru ieslodzītie bija pasūtījuši pa nelegālu telefonu. Transportlīdzekli vadīja viena no bēgļiem - Ivanova - tēvs. Viņš nogādāja apsūdzētos līdz robežai, kuru tie nelegāli šķērsoja, un pēc tam jau aizveda līdz Kauņai.

10.augustā apsūdzētie tika aizturēti uz Lietuvas-Polijas robežas. Pēc prokurores domām, viņi bija nodomājuši bēgt uz Vāciju, jo vairākkārt tiesātā Atkačova grupējumam bija cieša saistība ar šo valsti. Viņš arī tika uzskatīts par bēgšanas organizatoru.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu