Viņa norāda, ka, sabrūkot vienai no Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu priekšattīrīšanas sekciju sienām, Baltijas jūrā tika novadīti aptuveni 12 000 kubikmetri (m3) neattīrītu notekūdeņu.
VVD veiks aprēķinus par videi nodarīto kaitējumu, un nodos tos Valsts policijai, kura par šo avāriju ir sākusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 11.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret dabas vidi.
Jalinska piebilst, ka Veselības inspekcija (VI) turpina ūdens kvalitātes mērījumus un informēs iedzīvotājus par peldēšanas aizlieguma atcelšanu.
Pēc Jūras spēku Krasta apsardzes veiktās piesārņojuma izplatības modelēšanas, VVD informējis VI un Dienvidkurzemes novada pašvaldību, ka īslaicīgi riski peldūdeņu kvalitātei pastāv no Liepājas pilsētas ziemeļu robežas līdz Pāvilostai.
Kā vēstīts, svētdienas, 23.jūlija, pievakarē Liepājā, Šķēdē, sabrukusi notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, radot daļas neattīrītu kanalizācijas ūdeņu noplūdi jūrā.
VVD aprēķinās Liepājas attīrīšanas iekārtās notikušās avārijas rezultātā videi nodarīto kaitējumu un vērtēs amatpersonu atbildību.
Kā pirmdien skaidroja SIA "Liepājas ūdens" vadītājs Andis Dejus, tehniskā konstrukcija līdz šim bija tāda, ka abas sekcijas darbojās kopā, tādēļ tagad ir jārada tehniskais risinājums, lai tās atdalītu. Pieņemts lēmums būvēt kanalizācijas vadu, kas apietu sagruvušo sekciju.