“Sasniedzot 40 gadu vecumu, pastiprināta uzmanība jāpievērš ikgadējiem izmeklējumiem, kā arī iegurņa muskulatūras trenēšanai. Šajā vecumā sievietēm bieži vien jau ir vairāki bērni, un arī smagumu cilāšanai var būt nopietnākas sekas nekā pirms desmit vai 15 gadiem.
Būtu ieteicams necelt smagumus virs pieciem kilogramiem.
Arī liekais svars veicina maksts noslīdēšanu, tāpēc uzturiet sevi formā. Īpaši svarīgi ir veselīgi ēst, izvairīties no pārmērīgas cukura lietošanas uzturā un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, rūpējoties par organisma labsajūtu,” uzsver ginekoloģe.
Svarīgākais 50 gados
Latvijā vidējais vecums, kad sievietēm iestājas menopauze, ir 52 gadi. Tuvojoties 50 gadu vecumam, mēnešreizes var palikt retākas un neregulārākas, tāpēc vēlams doties pie ginekologa, lai izvērtētu situāciju un vienotos par turpmākajiem risinājumiem. Līdz ar menopauzes iestāšanos mainās arī ādas stāvoklis, izmainās maksts gļotāda, kā arī iespējamas krasas garastāvokļa izmaiņas.
Viens no risinājumiem, kas sievietēm pēc menopauzes iestāšanās palīdz saglabāt veselību, skaistumu, veselīgu seksuālo dzīvi un asu prātu, ir menopauzes hormonālā terapija.
Šī terapija katrai sievietei pēc konsultācijas ar speciālistu tiek noteikta individuāli.
“Mūsdienās sieviešu dzīves ilgums ir daudz garāks nekā senāk, tādēļ ir daudz dažādu iespēju, kā palīdzēt pārdzīvot premenopauzes, menopauzes un postmenopauzes periodu, ļaujot ilgstoši saglabāt dzīves kvalitāti. Svarīgi ir nebaidīties un doties pie speciālista, lai atrastu labāko risinājumu. Līdz ar menopauzes iestāšanos kontracepcija vairs nav aktuāla, taču joprojām nepieciešams sevi pasargāt no seksuāli transmisīvām slimībām, kā arī rūpēties par maksts mikrobiomu, lietojot labvēlīgās baktērijas laktobaciļus,” stāsta Vija Plūme.