Nevienmērīga laistīšana. Augus nedrīkst iekaltēt un pēc tam pārliet. Šādi rīkojoties, ūdens nespēj iesūkties augsnē, izskalojas barības vielas, ūdens lieki sastāvas, veicinot slimību rašanos.
Nepareizs laistīšanas laiks. Laistīt dārzu saulainākajā diennakts laikā ir ļoti slikta doma, jo, pirmkārt, lielākā daļa ūdens iztvaikos, un augi nesaņems nekādu labumu no mitruma, otrkārt, augi var apdegt. Nav ieteicams laistīt arī ļoti vējainā laikā, jo vējš ūdens piles aizpūtīs pa gaisu un augs nespēs uzņemt nepieciešamo mitruma daudzumu.
Laistīt lapas, nevis saknes. Laistot augus, ūdenim vajadzētu nonākt pie saknēm, nevis nokļūt uz lapām. Ūdens uz lapām var izraisīt augu apdegumus un veicināt sēnīšu slimību attīstību.
Pārāk mazs ūdens daudzums. Daudzi cilvēki laistīšanai izmanto pārāk maz ūdens, tādējādi nespējot nodrošināt augu optimālam komfortam atbilstošu mitruma līmeni augsnē.
Neizmantot mulču. Mulča var būt lielisks palīgs, lai novērstu ūdens iztvaikošanu un saglabātu augsnes mitrumu, samazinot nepieciešamību pēc biežākas laistīšanas.
Nepareiza laistīšanas tehnika. Vienā piegājienā strauji uzgāžot augiem lielu daudzumu ūdens no |spaiņa, lejkannas vai šļūtenes, tu riskē sabojāt augus: nolauzt ziedus, izskalot saknes vai – audzēšanas sākumposmā - aizskalot sēklas. Lai novērstu šo problēmu, laistīšanai būtu ieteicams izmantot piemērotu aprīkojumu – lejkannu vai šļūteni ar attiecīgu uzgali. Bet vēl ērtāk šo darbu būs paveikt, ierīkojot dārzā laistīšanas sistēmu.
Ņemot vērā šos vienkāršos laistīšanas padomus, dārzs jūs priecēs un raža noteikti neliks vilties!
Raksts tapis sadarbībā ar būvmateriālu veikalu "Kurši".