"The Guardian" arī vēsta, ka vairāki Āfrikas līderi, piemēram, Dienvidāfrikas prezidents Sirils Ramafosa, ieradušies samitā, lai censtos atdzīvināt miera iniciatīvu, ko viņi iepriekš ir iesnieguši gan Putinam, gan Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim.
"Mēs esam redzējuši, ka Āfrikas valstu vadītāji ieņem daudz publiskāku nostāju, mēģinot izvirzīt iespējamos miera plānus," laikrakstam atzina Vašingtonā bāzētās domnīcas "CSIS" Āfrikas programmas vecākais līdzstrādnieks Kamerons Hadsons, atzīmējot nopietno ekonomisko spiedienu uz Āfrikas valstīm, ko izraisījis karš un sankcijas. Vienlaikus, lai arī Āfrikas valstis ir nobažījušās par Krievijas izstāšanos no labības darījuma, tomēr, kā uzsver Hadsons, Krievijai Āfrikā ir savas priekšrocības, attēlojot Maskavu kā antiimperiālistisku spēku, kas pretojas Rietumu koloniālismam.
"Ja Vladimirs Putins cerēja uz lielu atbalsta izrādi savā Krievijas un Āfrikas samitā, viņu atkal paklupināja viņa paša iedomīgā pārliecība," secina laikraksts.
Draudzēsies ar Ziemeļkoreju
Pasaki man, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, kas esi tu. Šis teiciens ir pilnībā attiecināms uz Krieviju, kas par savu lielāko draugu ir atzinusi starptautiskā izolācijā esošo, bargām sankcijām ANO līmenī pakļauto Ziemeļkoreju. Pagājušajā nedēļā šajā valstī vizītē ieradās Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Šoigu, lai atzīmētu 70.gadskārtu kopš "uzvaras" Korejas karā. Šoigu pauda, ka Ziemeļkoreja esot viena no varenākajām militārajām lielvalstīm pasaulē un Krievija militārajā jomā ar to vēloties sadarboties, lasi: iepirkt bruņojumu.