No 200 bagātākajiem cilvēkiem Krievijā pēc “Forbes” datiem iebrukumu Ukrainā sekmējis 81 miljardieris, liecina Krievijas opozīcijas izdevuma “Projekt” sastādītais saraksts, kurā apkopoti Krievijas biznesmeņi, kas palīdzējuši Krievijas militāri rūpnieciskajam kompleksam pēc 2014. gada.
No 81 biznesmeņa, kuri saistīti ar ieroču ražošanu, sankcijas noteiktas pret 80, vēsta izdevums. Tikai pret 14 no viņiem sankcijas ir noteiktas visās Rietumvalstīs, bet pret 34 – sankcijas noteiktas tikai Ukrainā.
Kopējā līgumu summa, ko šie miljardieri ir slēguši ar Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, kopš kara sākuma Ukrainā (no 2014. gada) ir ne mazāk kā 220 miljardu rubļu (aptuveni 2,5 miljardu dolāru) vērtībā.
Krievijas karavīri nogalināja civiliedzīvotājus Bučā, izmantojot kaujas mašīnas BMD-4M, kuras ražo “Rosteh” sastāvā esošais uzņēmums KBP. BMD-4M ir aprīkota ar 30 milimetru automātisko ieroci 2A42, ko ražo “Tulmašzavod”. Par šīs rūpnīcas īpašnieku tiek uzskatīts Valērijs Daugovs, kurš ir saistīts ar diktatoram Vladimiram Putinam pietuvināto Rotenbergu ģimeni.
234. desanta uzbrukumu pulka karavīri, kuri apsūdzēti Bučas iedzīvotāju slepkavībās, izmantojuši “Pečeneg” ložmetējus un Kalašņikova automātus. Koncerna “Kalashnikov” apdrošināšanu veic kompānija “Alfastrahovanije”, kas pieder Mihailam Frīdamanam un Pjotram Avenam, kuram ir arī Latvijas pilsonība.
Turklāt Avena un Frīdmana banka izsniegusi kredītus Tulas patronu ražotnei.
Krievijas karavīri Vinnicas apšaudē 2022. gada 14. jūlijā izmantoja “Kalibr” raķetes. Ar šīs raķetes ražošanu saistīti vismaz septiņi uzņēmumi, kas pieder “Forbes” miljardieru sarakstā esošajiem cilvēkiem.