Stumjamie zāles pļāvēji parasti ir vieglāki (sver ne vairāk kā 20 kg), tiem ir mazāka dzinēja jauda un kompaktāki izmēri, tāpēc tie ir piemēroti darbam salīdzinoši nelielās platībās – ap 500-800 kvadrātmetru.
Ar pašgājēju strādāt fiziski ir daudz vieglāk, jo tas pats virzās uz priekšu noteiktā ātrumā. Operators ierīci tikai "stūrē", – kā vadot automašīnu.
Turklāt daži modeļi ļauj apturēt asmeņu darbību, neizslēdzot dzinēju. Šī funkcija ir noderīga, pļaujot nelīdzenas virsmas vai šķērsojot grantētus celiņus
Pašgājēji vienmēr ir masīvāki un arī nedaudz dārgāki, taču ļauj bez lielas piepūles un noguruma nopļaut pat vairākus hektārus lielu platību.
Kura piedziņa labāka – priekšas vai aizmugures?
Priekšējo riteņu piedziņa uzlabo ierīces manevrētspēju, tā ir ērtāk pagriežama, taču, tā kā pļāvēja aizmugurē atrodas zāles savācēja grozs, piepildoties palielinās slodze uz ierīces aizmugurējo asi, pasliktinot priekšējo riteņu saķeri ar pļaujamo virsmu.
Aizmugurējo riteņu piedziņa nodrošina zāles pļāvēja caurbraucamību uz nelīdzenas virsmas, taču tas ir grūtāk manevrējams.
Savukārt pilnpiedziņas modeļi nodrošina maksimālu pļāvēja manevrētspēju, ļaujot viegli nopļaut pat slidenas un kalnainas virsmas. Šeit ir vērts piebilst, ka pat jaudīgākie pilnpiedziņas zāles pļāvēji nav paredzēti darbam ļoti nelīdzenās vietās un ļoti garas zāles - tostarp arī krūmu – pļaušanai. Šim uzdevumiem ir paredzēti trimmeri.
Cik jaudīgu zālēs pļāvēju izvēlēties?
Jo jaudīgāks zāles pļāvējs, jo lielāks ir tā pļaušanas platums – sekojoši, darbs tiks paveikts ātrāk. Tā, piemēram, pļāvējam ar 5-8 ZS dzinēja jaudu uz 50 cm platu pļaušanas joslu 100 m2 līdzenas virsmas apstrādei būs nepieciešamas tikai 5-6 minūtes. Savukārt mazāk jaudīgam pļāvējam ar 3-5 ZS dzinēja jaudu un pļaušanas joslas platumu, kas ir tikai nedaudz šaurāka, piemēram, 46 cm plata, 100 m2 platības pļaušanas laiks būs teju divas reizes ilgāks.