Brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu veidi kopumā ir astoņi, bet lielāko summu saņēmēji pārsvarā ir ģimenes ar bērniem. Piemēram, pabalsts jaundzimušā aprūpei variē no 250 līdz 1000 eiro.
"Nodokļu maksātāju skaitu tas varētu ietekmēt, jo tomēr tas bija stimuls dzīvot, deklarēties mūsu pašvaldībā. Slogs gulsies uz iedzīvotājiem," atzina Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.
Slogs iedzīvotājiem, ietaupījums pašvaldībai apmēram 62 tūkstošu eiro apmērā. Salīdzinājumam – Sociālais dienests nav saņēmis galamaksājumu 92 tūkstošu eiro vērtībā siltināšanas projektā.
Sociālā dienesta vadītājs atzina, ka brīvprātīgajiem pabalstiem paredzētā summa nepieciešama obligāto pabalstu izmaksāšanai.
Uz jautājumu, vai iniciatīva nākusi no Sociālā dienesta vai pašvaldības vadības, Arbidāns atzina:
"Runāsim godīgi, protams, ka no vadības, jo nevar savilkt tos galus. Bija arī no mūsu puses tāds ieteikums, kur mēs vēl varam atrast līdzekļus."
Vēl, kā jau izskanējis iepriekš, Sociālajam dienestam tāpat kā citām pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām uzdots samazināt štata vienības. Pret to iebilst Labklājības ministrija.
"Jau šobrīd Rēzeknes Sociālajam dienestam ir nepietiekams sociālā darba speciālistu skaits. Līdz ar to samazināt esošo skaitu ir pilnīgi, mūsuprāt, neiespējami. Nepietiekamais sociālā darba speciālistu skaits rada papildu slodzi esošajiem darbiniekiem, profesionālo izdegšanas risku," skaidroja ministrijas pārstāve Ilze Skrodele-Dubrovska.