Dienas limits ļaus vieglāk plānot to, cik bieži un kādus restorānus, atrakcijas varēsiet apmeklēt. Proti, būs skaidrs, ko atvaļinājumā varēsiet atļauties, un no kā būs jāatsakās. Ja šāda plānošana norit savlaicīgi, ir gana daudz laika, lai atlicinātu papildus naudu lietām, kuras noteikti gribat iekļaut brīvdienu plānā.
"Atvaļinājuma laikā ir svarīgi uzraudzīt un tiešām ievērot dienas limitu – ja nav iztērēta visa plānotā summa, atlikumu var “pārcelt” uz citām atvaļinājuma dienām. Tā varēsiet pārsteigt ģimeni vai draugus ar kādu suvenīru vai neplānotu piedzīvojumu," skaidro Rudzīte.
Savlaicīga gatavošanās un izdevumu reģistrēšana
Savlaicīga sagatavošanās ir izdošanās atslēga – tas attiecas uz visām dzīves jomām, arī atpūtu. Pirmkārt, plānošana nozīmē būtisku ekonomiju un plašākas izvēles iespējas. Otrkārt, plānošana ļauj sastādīt precīzu atvaļinājuma budžetu, saprotot to, cik daudz varēs atļauties segt no ikmēneša ienākumiem, un, cik daudz naudas būtu vēl jāsakrāj. Treškārt, savlaicīgi plānots atvaļinājums aizritēs krietni piesātinātāk, nekā tad, ja paļausieties tikai uz veiksmi un gadījuma iespējām jau brīvdienu laikā.
"Efektīvs veids, kā nonākt pie patiesa atvaļinājuma tēriņu budžeta, ir izdevumu reģistrēšana. Proti, ja apkoposiet visus izdevumus, kas veidojas šajā atvaļinājumā, nākamo varēsiet saplānot daudz precīzāk. Reģistrēšana ļaus ieraudzīt mazāk vajadzīgus tēriņus, no kuriem ir vērts atteikties par labu kam citam," tā Rudzīte.
Ceļojuma izdevumus ir vērts piefiksēt, sadalot tos kategorijās, piemēram, transporta izdevumi, izmitināšanas pakalpojumi, ēdināšana, izklaide, suvenīri, neparedzēti izdevumi. Šāda izdevumu detalizācija faktiski jau būs gatavs nākamā ceļojuma budžeta plāns.