Mizgrauža lidošanas aktivitātes monitorings turpināsies līdz 1.septembrim.
Tāpat ZM norāda, ka atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam, ja meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir spēkā esošs apliecinājums koku ciršanai A, B un C aizsardzības zonā un koku ciršana saskaņā ar šo rīkojumu ir aizliegta, VMD desmit dienu laikā pēc šā rīkojuma spēkā stāšanās izdod lēmumu par attiecīgā apliecinājuma darbības apturēšanu uz ārkārtējās situācijas laiku.
Šogad VMD apturēja darbus 11 192 cirsmās, kuru kopējo platība veido 19 977 hektārus un kopējā krāja - 2 357 151 kubikmetri. Lielākie saimnieciskās darbības ierobežojumi skāra AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotos mežus un fizisko personu mežus.
ZM uzver, ka tāpat kā mizgraužu svaigi invadēto koku nociršana, arī feromonu slazdu lietošana ir viena no mizgrauža ierobežošanas metodēm. Feromonu slazdi tiek izvietoti izcirtumos, kas ir lielāki par 0,8 hektāriem, grupā pa četriem līdz pieciem uz hektāru, ne tuvāk par 30 metriem no meža sienas.
Saskaņā ar ziņojumā pausto līdz 1.jūlijam LVM bija izvietojis 1605 slazdus, aptverot 340 hektāru, savukārt "Silava" un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes dibinātā publiskā aģentūra "Meža pētīšanas stacija" savos uzraugāmajos mežos bija izvietojusi 1145 slazdus 229 hektāru platībā, bet SIA "Rīgas meži" - 285 slazdus 107 hektāru platībā. VMD ir izvietojis 262 slazdus. Izvietoto feromonu slazdu skaits pakāpeniski palielinās, norāda ZM.
Ministrija pauž, ka, ņemot vērā, ka mizgrauzis masveidā izplatās visā Eiropā un pēc slazdiem un feromoniem ir liels pieprasījums, šogad bijis problemātiski iegādāties slazdus.