Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Kariņš: valsts palīdzēs vētrā cietušajiem iedzīvotājiem, kuriem nav bijusi apdrošināšana (4)

Ministru prezidents apskata vētras postījumus Zemgalē.
Ministru prezidents apskata vētras postījumus Zemgalē. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Saistībā ar pirmdien notikušo vētru nav nepieciešams izsludināt ārkārtējo situāciju, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš otrdien pēc valdības sēdes devās uz Zemgali, lai klātienē novērtētu pirmdienas vētras nodarītos postījumus Zemgalē, Jelgavas un Dobeles novados.

Daloties iespaidos par redzēto, Kariņš teica, ka bija redzams, ka vētra neko nav žēlojusi, daudzām ēkām jumtus caursitusi krusa, spēcīgais vējš izgāzis kokus, lieli zaudējumi radīti lauksaimniekiem.

Viņš akcentēja, ka valsts palīdzēs iedzīvotājiem, kuriem nav bijusi apdrošināšana. "Tas varētu būt krīzes maksājums," teica premjers, norādot, ka pašlaik no pašvaldībām tiek gaidīts precīzs cilvēku skaits, kuriem ir nepieciešama palīdzība.

Vienlaikus Kariņš norādīja, ka ārkārtējā situācija netiks izsludināta. "Šobrīd neredzu vajadzību, ka mums tas būtu jādara," teica Kariņš, piebilstot, ka ārkārtējās situācijas izsludināšana varētu ļaut apdrošinātājiem neizmaksāt kompensācijas.

Sprindžuks: Mājsaimniecības pilnīgi noteikti saņems atbalstu pirmdienas negaisā sapostīto jumtu atjaunošanai

Cilvēki, kuriem piederošo ēku jumtus pirmdien sabojāja stiprais negaiss, pilnīgi noteikti saņems kompensāciju postījumu novēršanai, vienīgi vēl nav zināms, cik tā būs liela, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).

Viņš skaidroja, ka pašvaldības, balstoties uz saviem saistošajiem noteikumiem, veidos dažādu pakāpju atbalstu vētrā cietušajiem iedzīvotājiem, ņemot vērā gan postījumu apmēru, gan cietušās mājsaimniecības turību. Katra pašvaldība šos nosacījumus varēšot nedaudz pielāgot atbilstoši savai situācijai.

Uz jautājumu, cik liels varētu būt maksimālās kompensācijas apmērs vienai mājsaimniecībai, Sprindžuks precīzi neatbildēja, taču pieļāva, ka summa varētu būt lielāka par 1000 eiro vai līdz pat dažiem tūkstošiem. Tikmēr Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (LZS) Latvijas Televīzijā iepriekš pieļāva, ka maksimālā vienai mājsaimniecībai izmaksājamā summa Dobeles novadā varētu būt 2500-3000 eiro.

Sprindžuks intervijā TV3 uzsvēra, ka dažādās pašvaldībās negaisa postījumu apmērs ir atšķirīgs. "Dobeles novadā tās viennozīmīgi būs simtiem mājsaimniecību. Vilces, Zaļenieku pagastā Jelgavas novadā tie varētu būt desmiti, Tukuma novadā tie varētu būt arī daži desmiti, Kalkūnes pagastā Augšdaugavas novadā tie varētu būt 100-150, un Madonas novadā tie varētu būt daži jumti, tātad mazāks mērogs. Bet tie ir tie, kuri mums paši ir pieteikušies. Mums ir jādabū vēl pilna aina, jo vējš noteikti vēl kaut kur ir trāpījis," sacīja ministrs.

Viņš informēja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija otrdien visām pašvaldībām ir izsūtījusi aicinājumu sniegt informāciju par negaisa postījumiem. Pašvaldībām būšot savi saistošie noteikumi jāpiemēro konkrētajai situācijai un jāizmaksā iedzīvotājiem kompensācijas, bet valsts pēc tam "uzpildīs" pašvaldību budžetu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

FOTO: Vētras postījumi Dobeles novadā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu