Kādus līdzekļus ieteicams iekļaut aptieciņā, dodoties garākās pastaigās:
• Dažāda lieluma plāksterus, kas paredzēti nelielu brūču un iegriezumu pārklāšanai. Ja plānota atpūta ūdens tuvumā, tai skaitā peldēšanās, labāk izvēlēties ūdensdrošos plāksterus;
• Dažāda lieluma plāksterus tulznām, kas ir ūdensnecaurlaidīgi, novērš sāpes un paātrina ādas sadzīšanas procesu;
• Aerosolu vai krēmu, kas dezinficē brūces un ādas bojājumus, mazina kairinājuma sajūtu, novērš sāpes, aizkavē mikroorganismu iekļūšanu brūcē un nodrošina optimālus apstākļus ādas dzīšanas procesam. Ieteicams izvēlēties līdzekli, kas vienlaikus noderēs arī pret kukaiņu kodumiem un saules apdegumiem.
Kad apēsts par daudz
Lai uzņemtu organismam nepieciešamos vitamīnus, vasarā ieteicams uzturā lietot sezonas augļus, ogas un dārzeņus, tomēr īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai karsto laikapstākļu ietekmē tie nebūtu jau sākuši bojāties, stāvot uz cienasta vai piknika galda. Atzīmējot svētkus vai kādas svinības, kā arī dodoties piknikos, nereti tiek sarūpēts bagātīgi klāts galds ar sātīgiem ēdieniem. Jāņem vērā, ka silto laikapstākļu ietekmē pārtikas produkti daudz ātrāk bojājas, turklāt nereti cienastā ir pārlieku daudz treknā ēdiena, kas var radīt gremošanas sistēmas traucējumus – vēdera pūšanos, sliktu dūšu vai vemšanu.
Līdzekļi, kas mazinās gremošanas sistēmas traucējumus:
• Kā palīglīdzeklis, lai mazinātu gremošanas darbības traucējumus, noderēs aktivētā ogle.
• Ja pārēšanās gadījumā mēdz rasties smaguma sajūta vai iepriekš novērota vēdera pūšanās, ieteicams aptieciņā iekļaut kādus uztura bagātinātājus, kas paredzēti tieši šo simptomu mazināšanai. Lai mazinātu pārēšanās sekas, ieteicams uzņemt pastiprinātu daudzumu šķidrumu – ūdeni vai tēju (kumelīšu, fenheļa, pelašķa, piparmētru vai koriandra augļu tēju). Sliktas dūšas gadījumā noderēs arī ingvera tēja.