Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

Zaļo un zemnieku savienība pauž atbalstu plašas valdības koalīcijas izveidei (1)

Saeimas deputāts Armands Krauze
Saeimas deputāts Armands Krauze Foto: Zane Bitere / LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) paudusi atbalstu plašas valdības koalīcijas izveidei, kurai būtu pēc iespējas lielākas sabiedrības atbalsts, vēstīja Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS).

Viņaprāt, nepieciešams izveidot koalīciju, kurai ir vairāk nekā tikai puses Saeimas deputātu atbalsts.

Krauze norādīja, ka arī partijas iekšienē nav ticis runāts par iespējamiem amatiem, kurus valdībā varētu ieņemt ZZS pārstāvji. Svarīgākais koalīcijas veidošanas sarunās esot vienoties par iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem, tostarp par nacionālo un ekonomisko drošību.

Politiķis atzina, ka vēsturiski ZZS esot pretendējusi uz zemkopības ministra amatu, jo viens no ZZS biedriem ir Latvijas Zemnieku savienība. Arī Saeimā no ZZS ievēlēti trīs zemnieki. Taču tas tagad neesot apspriests, un galvenais esot vienoties par prioritāri veicamiem uzdevumiem un samilzušo problēmu risināšanu.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien paziņoja, ka sāks sarunas par jaunas koalīcijas un valdības veidošanu.

Sarunas notiks arī ar ZZS un "Progresīvajiem". Tāpat Kariņš apstiprinoši atbildēja uz jautājumu, ka uz sarunām par dalību jaunajā valdībā aicinās arī pašreizējās valdības partnerus "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA).

Kariņš reizē norādīja, ka tagad nedemisionēs, jo netaisās "mest plinti krūmos", kā daži sagaidot.

Kā ziņots, lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš rosināja NA politiķim Rihardam Kolam ieņemt ārlietu ministra amatu, AS pārņemt Ekonomikas ministrijas un "Jaunajai vienotībai" (JV) - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību.

Tāpat JV no NA būtu pārņēmusi Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu.

AS un NA šo piedāvājumu noraidīja.

Premjers jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Patlaban valdošajā koalīcijā strādā "Jaunā vienotība", Nacionālā apvienība (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Ministru prezidents Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un zemnieku savienību un "Progresīvajiem", kam gan NA un AS iebilst.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu