Līdzšinējo statusu Kaspara Kovaļenko vadībā saglabās Veterinārmedicīnas fakultāte, kurā darbību turpinās sešas struktūrvienības: Preklīniskais institūts, Klīniskais institūts, kurā ietilpst Mācību saimniecība "Kalnenieki", Pārtikas un vides higiēnas institūts, LBTU Veterinārā klīnika, LBTU Mazo dzīvnieku patversme un Klīnisko pētījumu centrs.
Īstenojot iekšējas strukturālas pārmaiņas, līdzšinējo statusu dekānes Andras Zvirbules vadībā saglabās arī Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, kas reorganizēta pirms desmit gadiem. Tajā darbību turpinās trīs struktūrvienības: Ekonomikas un finanšu institūts, Sociālo un humanitāro zinātņu institūts, kurā ietilps Valodu centrs, un Uzņēmējdarbības un vadībzinātnes institūts.
Tāpat universitātes administratīvajā pārvaldē tiks apvienoti un reorganizēti LBTU direktora un kanclera dienesti, veidojot vienotu pārvaldi finanšu prorektora vadībā ar piecām struktūrvienībām. Līdz ar to universitātes vadības komandu turpmāk veidos rektors un trīs prorektori - studiju, zinātnes un finanšu.
LBTU rektore Irina Pilvere sacīja, ka augstskolu reorganizācijas procesi ir "ierasta prakse visā Eiropā", kas tiek īstenota ar mērķi veicināt vienotas universitātes attīstības stratēģijas ieviešanu.
Rektore skaidro, ka galvenie ieguvēji no šiem procesiem būs studenti - jo lielākas fakultātes un resursu koncentrācija, jo spēcīgākas studiju programmas un iespējas studiju kvalitātes kāpināšanai.
"Reorganizācija neparedz kādas studiju programmas slēgšanu. Tā drīzāk nodrošinās tieši pretējo - tuvinot radniecīgo studiju un pētniecības nozaru mācībspēkus un zinātniekus, mēs sagaidām jaunu un perspektīvu studiju un zinātnes virzienu veidošanos", par ieceri atklāja rektore.
Lēmums par LBTU reorganizāciju un struktūras izmaiņām tika pieņemts 17.martā LBTU Padomes sēdē, uzdodot universitātes vadībai veikt nepieciešamās darbības reorganizācijas īstenošanai.