Savukārt vēsturnieks Timotijs Snaiders "The New Yorker" uzsver: kad Putins noliedz Ukrainas valsti, tā ir impēriskas domāšanas izpausme. "Piecsimt gadus Eiropas iekarotāji iekarotās sabiedrības sauca par "ciltīm", uzskatot tās par nespējīgām pārvaldīt sevi. Kā mēs redzam Ukrainas pilsētu drupās un Krievijas masveida slepkavību, izvarošanu un deportāciju praksē, apgalvojums, ka nācija neeksistē, ir retoriska gatavošanās tās iznīcināšanai," raksta Snaiders.
Eiropas politikas analīzes centra analītiķi, rakstot par Krievijas imperiālismu, norāda: "Putina slavenās žēlabas par Padomju Savienības sabrukumu ir ne tikai par nelīdzsvarotu, nekontrolētu Amerikas hegemoniju, bet arī liecina par ilgām pēc Krievijas diženuma un impērijas. Imperiālā retorika ir plaši izplatīta Putina Krievijā, kā to ir norādījuši zinātnieki, jo īpaši Timotijs Snaiders. Pat savas meitas bērēs krievu imperiālists Aleksandrs Dugins apgalvoja, ka viņa ir mirusi par Krievijas "impēriju". Kā pārliecinoši apgalvo Snaiders, Krievijas karš Ukrainā ir koloniāls. Tas ir impērisks. Tas ir paredzēts, lai iekarotu, pakļautu un iznīcinātu ukraiņu identitāti. Krievijas rīcība ir toksiska ne tikai Ukrainai, bet arī Polijai, Lietuvai, Igaunijai un Latvijai. Tai ir bīstamas sekas Eiropai un visai NATO aliansei."
Demokrātijām nē, diktatūrām jā
Izskatās, ka Putina tik daudz piesaukto daudzpolāro pasauli, kas būšot daudz taisnīgāka par pašreizējo vienpolāro pasauli, kur valda ASV hegemonija, Krievija grasās veidot kopā ar citiem diktatoriskiem režīmiem un saviem satelītiem Āfrikā un Latīņamerikā. Šīs valstis vienojot kopīga ideoloģija un tradicionālās vērtības, ar to saprotot neiecietību pret citādi domājošajiem un to vajāšanu, ieskaitot seksuālās un reliģiskās minoritātes. Šajā kontekstā diezgan skandaloza, bet patiesībā likumsakarīga ir ANO Drošības padomes pastāvīgās locekles Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu vizīte Ziemeļkorejā, kur tika runāts par militāro sadarbību, bruņojuma iepirkšanu un sankciju atcelšanu. Kādēļ Šoigu vizīte, lai arī nav pārsteidzoša, bet tomēr ir skandaloza? Jo sankcijas pret Ziemeļkoreju ir noteikusi un to par "non grata" valsti ir atzinusi ANO Drošības padome, kuras pastāvīgā locekle ir Krievija un kas pati ir balsojusi par sankcijām pret šo valsti. Tagad krievu propagandisti stāsta, ka Ziemeļkoreja ir lieliska valsts, jo tā cīnās pret ASV hegemoniju un tādēļ ir Krievijas sabiedrotā.