Vakcināciju turpinot, vecuma grupā no 14 līdz 60 gadiem jāpotējas ik pēc pieciem gadiem, savukārt cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem, - ik pēc trim gadiem.
Vienlaikus RAKUS atzīmē ka šobrīd Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) plaši izplatījusies tā saucamā vientuļās zvaigznes ērce, kuras piesūkšanās izpaužas kā alerģiska reakcija jeb anafilakse, cilvēkam uzturā lietojot sarkano gaļu, taču RAKUS norāda, ka Latvijā ērce pagaidām nav konstatēta.
RAKUS Infektoloģijas galvenā speciāliste, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ludmila Vīksna skaidro, ka ērces piesūkšanās rada bīstamu "Alpha-gal" sindromu, kas izpaužas kā alerģiska reakcija jeb anafilakse, cilvēkam uzturā lietojot sarkano gaļu. "Alpa-gal" antivielu daudzums ASV dažos štatos svārstās robežās no 8 līdz 46%, bet vairākums pozitīvo pacientu dzīvo ērces "Amblyomma americanum".
Profesore uzsver - lai gan ērce un tās piesūkšanās sekas vērojamas ASV, līdz ar aktīviem ceļošanas paradumiem to izplatības areāls pamazām paplašinās arī Eiropā.
"Alpha-gal" sindroms jeb alerģiskā reakcija var izpausties divējādi, tas ir trīs līdz sešas stundas pēc ērces kodiena, vai arī pēc ērces kodiena cilvēkam izveidojas "Alpha-gel" IgE antivielas un nav alerģijas simptomu, bet var būt anafilakse uz biomedikamentiem vai bioimplantiem, kas iegūti no zīdītājiem.
Alerģija uz sarkano gaļu ASV ir aprakstīta jau 2004.gadā, bet savulaik tā netika sasaistīta ar ērces kodiena izraisītām sekām. Savukārt par šo "Alpha-gal" radītu alerģiju ir zināms kopš 2008.gada. ASV vientuļās zvaigznes ērces izplatības areālā tika veikti 357 119 testi un izmeklēti 294 000 cilvēku. Šī pētījuma rezultātā pozitīvs "Alpha-gal" sindroms tika atklāts 90 018 cilvēkiem, kas veido 30 - 35% no kopējā izmeklēto cilvēku skaita.