Turklāt gan vasarā, gan ziemā ar saaukstēšanos biežāk slimo bērni, īpaši līdz pirmsskolas vecumam, kas saistīts ar imūnsistēmas pakāpenisku nobriešanu.
Kā izvairīties no saaukstēšanās vasaras laikā?
• Vēlams ilgstoši neuzturēties vietās, kur ir tieša gaisa plūsma no gaisa kondicionētāja.
• Dodoties peldēt, pakāpeniski pieradināt ķermeni pie temperatūras svārstībām.
• Sakarsušam nedzert ledaini aukstus dzērienus.
• Ievērot imunitātes stiprināšanas pasākumus (tie visu gadu ir vienādi) – pietiekami jāizguļas, jāēd veselīgi, jādzer vismaz 2 l ūdens dienā un jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm.
• Var veikt arī pakāpenisku ķermeņa norūdīšanu visas sezonas garumā.
• Arī vasarā nedrīkst aizmirst par D vitamīna lietošanu katram vecumam atbilstošās profilaktiskās devās.
Ja tomēr gadījies saaukstēties….
Slimojot aukstā laikā, cenšamies siltāk sasegties un apģērbties... Taču ko darīt vasarā? Ārste stāsta, ka saslimšanas gadījumā ārstēšana parasti ir simptomātiska. Noteikti jālieto šķidrums, vēlams dzert ūdeni vai nesaldinātas tējas. Ja temperatūra ir virs 38,5 °C, vēlams lietot temperatūru mazinošus līdzekļus. Parasti, kad temperatūra kāpj, pacientam salst, tāpēc, ja temperatūra nav virs 38,5 °C, nav obligāti jāmēģina to pazemināt, jo temperatūras paaugstināšanās ir veids, kā organisms cenšas uzveikt saslimšanu. Ja ir karsti, temperatūru var pazemināt, liekot vēsas kompreses.
BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa uzsver – gada siltajā sezonā ir svarīgi nesajaukt alerģijas simptomus ar saaukstēšanos. Kā atšķirt? Alerģija parasti ilgst no diviem līdz trim mēnešiem, bet saaukstēšanās simptomi izpaužas līdz desmit dienām.