Dažas dienas pēc Krievijas neveiksmīgajiem centieniem uz Mēness nosēdināt savu zondi Indijas Kosmosa pētījumu organizācija centīsies kļūt par pirmo valsti, kam tas beidzot ir izdevies.
Krieviem veiksmīgi sasniegt Mēness dienvidpolu neizdevās. Vai izdosies indiešiem?
Pirmdien kosmosa aģentūra paziņoja, ka misijas “Chandrayaan-3” zonde “Vikram” atrodas Mēness orbītā un ir jau noskaidrojusi potenciālās nolaišanās vietas. Zinātnieki uzskata, ka Mēness dienvidpolā ir atrodams sasalis ūdens, kā arī citi vērtīgi elementi. Plānots, ka nolaišanās mēģinājums tiks veikts trešdien.
Chandrayaan-3 Mission:
— ISRO (@isro) August 21, 2023
Here are the images of
Lunar far side area
captured by the
Lander Hazard Detection and Avoidance Camera (LHDAC).
This camera that assists in locating a safe landing area -- without boulders or deep trenches -- during the descent is developed by ISRO… pic.twitter.com/rwWhrNFhHB
Indijas kosmosa aģentūras publicētajos attēlos skaidri redzami krāteri uz Mēness virsmas, kas palīdzēs zondei noorientēties un izvairīties no ietriekšanās to malās.
Saskaņā ar “Roskosmos” informāciju, faktisko impulsa parametru novirzes dēļ no aprēķinātajiem viņu kosmosa aparāts “Luna-25” 19. augustā nokļuva neaprēķinātā orbītā un pārtrauca eksistēt pēc sadursmes ar Mēness virsmu.
Indija plāno, ka viņu pašgājējs divu nedēļu laikā uz Mēness veiks virkni testu, lai noskaidrotu, vai uz tā ir sasalis ūdens, ko nākotnē varētu izmantot kā degvielu, ražot no tā skābekli un dzeramo ūdeni.