Kādreizējais ZZS biedrs Māris Kučinskis atceras laikus, kad viens zvans no Ventspils varēja mainīt partijas kursu.
Nedrīkstot pieļaut, ka atkārtojas tas, kas notika manas valdības laikā, vaļsirdīgs ir kādreizējais premjerministrs Kučinskis.
Māris Kučinskis:
Ir pilnīgi skaidrs, ka ZZS nekādu norobežošanos (no Lemberga) neizdarīs.
Viņi tāpat ir pateicīgi Aivaram Lembergam par vēlēšanu rezultātiem.
Vai tā strādājot netiek apdraudēti drošības jautājumi, kā to plāno izdarīt (kāds būs lēmumu pieņemšanas process) un ir jāparāda, kuras būs tās šaurās vietas, kuras bija arī manā valdībā.
Un kā to panāks? No tā būs saprotams, kāds būs mūsu frakcijas atbalsts (Siliņas topošajai valdībai).
Nacionālā apvienība Lemberga tuvumā jaunajai koalīcijai redz reputācijas riskus. Taču viņu galvenā problēma ir partija “Progresīvie”. Citiem vārdiem, ja jaunajā valdībā darbosies Progresīvie, nacionāļi paliek opozīcijā.
Jaunā Vienotība, ZZS un Progresīvie kopā ar Apvienoto sarakstu nodrošinātu Siliņas vadītājai valdībai ievērojamu atbalstu Saeimā (67 balsis).
Ja Siliņas piedāvājums Apvienoto sarakstu neapmierinās, koalīcijai paliek vien 52 deputātu balsis. Deputāts Oļegs Burovs, kurš šovasar atstāja Šlesera vadīto frakciju, iespējams arī varētu atbalstīt šādu koalīcijas modeli.
Raidījumam neoficiāli zināms, ka ZZS notiek sarunas par sadarbību ar Burova vadīto “Gods kalpot Rīgai” uz nākamajām vēlēšanām galvaspilsētā.
Burovs nesteidz to apstiprināt, taču atzīst, ka sarunas notiek ar vairākām partijām.
Kopš Jaunās Vienotības kandidātu Valsts prezidenta amatā ievēlēja ar opozīcijas balsīm, pagājuši vairāk nekā 2 mēneši. Un kaut maija pēdējā dienā bija skaidrs, ka līdzšinējā koalīcija ir izirusi,
visu vasaru valdība nemeklēja risinājumus sabiedrībai būtiskos jautājumos,
kā nepamatoti augstās pārtikas cenas un milzīgais “Sadales tīkls” tarifu paaugstinājums, kas nesakrīt ar valdībai iesniegto prognozi.