Šā gada 1. septembrī sākas aļņu un pieaugušo staltbriežu buļļu medību sezona. Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus – līdz medību sezonas noslēgumam 31. martā.
1. septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona
2023. gada 1. septembrī sākas aļņu medību sezona, kas turpināsies līdz 31. decembrim. Līdz dzinējmedību sezonas sākumam 1. oktobrī aļņus atļauts medīt gaides medībās. Valsts meža dienests vērtē, ka aļņu skaits Latvijā pašlaik ir ap 19 000, un šo dzīvnieku skaits valstī samazinās. Iepriekšējā medību sezonā tika nomedīti 6110 aļņi, kas sastādīja 78 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2023./2024. gada medību sezonā atļauts nomedīt 6555 aļņus.
2023. gada 1. septembrī sākas arī pieaugušo staltbriežu buļļu medību sezona, kas turpināsies līdz 15. februārim. Līdz divus gadus vecu staltbriežu buļļu (tautā dēvēto “špīseru”) medības ir atļautas no 15. augusta līdz pat medību sezonas noslēgumam 31. martā. Tas darīts, lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus lauksaimniecības un mežsaimniecības kultūrām. Valsts meža dienests norāda, ka “špīseri” atļauts nomedīt, izmantojot arī staltbriežu govs medību atļauju. Dienests atgādina, ka staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.
Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma Latvijā mitinās ap 69 000 staltbriežu, un šo dzīvnieku populācija valstī ir stabila, ar tendenci samazināties. Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 985 staltbrieži, kas sastādīja 79 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2023./2024. gada medību sezonā atļauts nomedīt 32 324 staltbriežus.
Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.