Tuvojoties 1.septembrim, policija un mediķi atgādina par drošību, dodoties uz skolu, informē Valsts policija.
Dienesti atgādina par drošību, dodoties uz skolu
Policija aicina vecākus rūpīgi izplānot drošu maršrutu, kas mērojams no mājām līdz skolai un atpakaļ. Lai bērns vieglāk atcerētos maršrutu, ieteicams to sadalīt vairākos posmos un izcelt svarīgākās detaļas un objektus jeb orientierus. Tāpat ne mazāk svarīgi ir bērniem pastāstīt par rīcību, ja sanāk apmaldīties, un kur meklēt palīdzību, ja tā nepieciešama.
Ne mazāk svarīgi ar bērnu pārrunāt arī drošību ceļu satiksmē. Ielu drīkst šķērsot tikai pa gājēju pāreju vai pie zaļā gājēju luksofora gaismas signāla. Turklāt vienmēr pirms ceļa šķērsošanas ir jāpaskatās pa kreisi, pa labi un vēlreiz pa kreisi. Tāpat ir jāpārliecinās, vai visi transportlīdzekļi patiešām ir apstājušies.
Ja bērns ikdienā pārvietojas ar velosipēdu, būtiski atcerēties par pareizu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu. Piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu, galvā obligāti jābūt aizsprādzētai ķiverei un braucamrīkam jābūt darba kārtībā.
Ja tiek izmantots elektroskrejritenis, to drīkst pārvietoties tikai no 14 gadu vecuma, kā arī ar to nedrīkst pārvadāt pasažieri.
Arī mediķi aicina vecākus būt uzmanīgiem un atbildīgiem, piedaloties satiksmē kopā ar bērniem.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsta speciālista brigādes vadītāja Ieva Tīruma uzsver, ka katru gadu, bērniem atsākot skolas gaitas, NMPD izsaukumu skaits uz ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši 3-18 gadus veci bērni, saglabājas nemainīgi liels.
80-100 izsaukumi ik gadu tiek saņemti tieši septembrī jeb vidēji tie ir trīs nelaimes gadījumi uz ceļa dienā.
Izmantojot sabiedrisko transportu ikdienas maršrutā, svarīgi, lai bērnam vienmēr ir derīga sabiedriskā transporta biļete vai līdzi ir pietiekami daudz naudas, lai to iegādātos.
Tāpat bērnam ir labi jāatpazīst savas sabiedriskā transporta pieturas - kurā jāiekāpj un kurā jāizkāpj. Ja rodas situācija, kad bērns nokavē izkāpšanu un pabrauc garām vajadzīgajai pieturai, viņam nekavējoties ir jāvēršas pie transportlīdzekļa vadītāja un jālūdz palīdzība.
Tāpat būtiski iemācīt savām atvasēm vienoto glābšanas dienesta tālruņa numuru 112, lai nepieciešamības gadījumā, kad bērnam vai viņa draugiem ir vajadzīga palīdzība, viņi zinātu, kam jāzvana.