Ļaujot neierobežoti izplatīt dezinformāciju un naida runu, tiktu pārkāpts Digitālo pakalpojumu likums - ES sociālo plašsaziņas līdzekļu likums, ja tas būtu stājies spēkā pagājušajā gadā, secināts gadu ilgušajā pētījumā.
„Uz Kremli orientētu sociālo plašsaziņas līdzekļu kontu auditorija un sasniedzamība 2022. gadā ievērojami palielinājās visā Eiropā,” teikts pētījumā.
„Provizoriskā analīze liecina, ka 2023. gada pirmajā pusē Kremļa atbalstīto kontu sasniedzamība un ietekme vēl vairāk pieauga, jo īpaši „Twitter” drošības standartu sabrukuma dēļ,” piebilst eksperti.
ES ir apstiprinājusi daudz agresīvāku regulatīvo pieeju valdības sponsorētai dezinformācijai nekā ASV.
Digitālo pakalpojumu likums, kas attiecībā uz lielākajām sociālo mediju platformām stājās spēkā 25. augustā, paredz, ka tām ir jāizvērtē nepatiesas informācijas izplatīšanas risks, jānovērš nepatiesas informācijas izplatīšana, jānovērš sliktākās informācijas popularizēšana ar algoritmiem un jāveic šo algoritmu darbības revīzija.
Pētījumu veica bezpeļņas ideju laboratorija „Reset”, kas iestājas par digitālo platformu lielāku uzraudzību.
Bez pilnīgas piekļuves uzņēmumu rīcībā esošajiem datiem - datiem, kuriem saskaņā ar jauno likumu vajadzētu būt pieejamākiem, - „Reset” paļāvās uz publiski pieejamu informāciju, piemēram, mijiedarbību skaitu ar problemātisko saturu no cilvēkiem, kuri nav sekojuši kontam, kas to sākotnēji publicējis.