Šodien apakškomisijā uzaicināto varas pārstāvju un deputātu vidū figurēja dažādi viedokļi par nepieciešamību pēc bargākām sankcijām.
Uzklausot viedokļus apakškomisijas vadītājs Andrejs Judins norādīja, mērķis deputātu piedāvātajam likumprojektam ir pareizs, taču šiem grozījumiem iztrūkst kvalitātes, bet Juridiskajai komisijai ir jāuzņemas atbildība par kvalitāti.
Šos grozījumus vērtēs Tieslietu ministrijas darba grupā un tiks iesaistīti arī Juridiskās komisijas speciālisti. Tā vietā ir nepieciešams alternatīvs likumprojekts ar visu atbildīgo pušu iesaisti. Tas Judina ieskatā nozīmētu minimālo sankciju paredzēšanu un alternatīvo sodu samazināšanu.
Ņemot vērā minēto, apakškomisija otrdien nebalsoja par deputātu iesniegtajiem grozījumiem, bet darbu pie likuma izmaiņām apakškomisija varētu turpināt pēc divām nedēļām.
Lai sekmētu Valsts robežsardzes efektīvu darbu un sekmētu nacionālās drošības sekmīgu aizstāvību, balstoties robežsardzes un Iekšlietu ministrijas ieteikumiem, Saeimas priekšsēdētājs ir sagatavojis un iesniedzis Krimināllikuma grozījumus, kuru mērķis ir stiprināt sodu bardzību, kā arī skaidrāku to pielietojumu.
Grozījumos Krimināllikuma pantā, kurā noteikta kriminālatbildība par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai,
Smiltēns rosina atteikties no maigāka soda iespējām, izslēdzot no attiecīgajām normām tādu alternatīvo sodu kā sabiedriskais darbs piemērošanas iespējamību.
Tādus pašus grozījumus politiķis piedāvā krimināllikuma sekojošā pantā, kurā noteikta kriminālatbildība par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā - attiecīgi izslēdzot tādu alternatīvo maigāku sodu kā sabiedriskais darbs.
Tāpat Saeimas priekšsēdētāja aicina noteikt kriminālatbildību par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā, ja to izdarījusi organizēta grupa vai par liela personu skaita, tas ir vienā gadījumā vairāk nekā piecu personu nelikumīgas uzturēšanas nodrošināšanu.