Valdība plāno 2025. un 2026.gadā turpināt minimālās algas paaugstināšanu, lai nosegtu dzīves dārdzības pieaugumu un mazinātu ienākumu nevienlīdzību un nabadzības riskus.
Partneri apņemas nodrošināt aizsardzībai finansējumu 3% no iekšzemes kopprodukta līdz 2027.gadam un sabiedriskās kārtības un drošības finansējumu - 2,5% no IKP līdz 2026.gadam.
Plānots atbalstīt latviešu valodas apguvi kā vienotas sabiedrības pamatu un pilnībā pāriet uz vispārējo izglītību valsts valodā līdz 2025.gadam, nodrošinot vienotu sistēmu, kas piedāvā iespējas apgūt latviešu valodu katram pieaugušajam.
Jaunā valdība apņemtos paplašināt atbalstu ģimenēm ar bērniem, nodrošinot bērniem pieejamus izglītības, sociālos un veselības aprūpes pakalpojumus. Plānots ieviest ilgtspējīgu, visus Latvijas iedzīvotājus aptverošu veselības finansēšanas modeli vienlīdz ar efektīviem e-pārvaldes datu risinājumiem, nodrošinot veselības nozares publisko finansējumu 12 % apmērā no Latvijas valsts budžeta pamatfunkciju izdevumiem, neskaitot ārpus fiskālās telpas finansētas investīcijas.
Savukārt, lai mazinātu birokrātiju un valsts pārvaldi padarītu elastīgāku, valdība apņemas vairāk uzticēties uzņēmēju, iedzīvotāju un pašvaldību spējai vadīties pēc pašdeklarācijas principa, dodot iespēju veidot standartizāciju nozarēs. Plānots arī izvirzīt skaidrus sasniedzamos mērķus valsts budžeta programmām un regulāri vērtēt rezultātus, pārskatot un optimizējot esošos pārvaldes procesus, funkcijas un tam paredzēto finansējumu.
Topošie partneri valdībā plāno noteikt un atbalstīt prioritārās eksporta specializācijas jomas un jaunuzņēmumus. Tāpat plānots palielināt izglītības un zinātnes finansējumu, ceļot izglītības un zinātnes kvalitāti un zinātnes universitāšu konkurētspēju.