saka Sociālā atbalsta un aprūpes centra “Avots” vadītāja, bet puiši papildina, ka te liels nopelns ir centra darbiniekiem – visi esot kā liela ģimene, tiek saukti mīļvārdiņos, un pat tad, ja kāds kādu sabar, ir skaidrs – tas par lietu, nevis no ļauna prāta.
Pašlaik “Avotā” ir 16 bērnu, kurus aprūpē psihologs, sociālie rehabilitētāji, sociālie aprūpētāji un vienkārši aprūpētāji jauniešu mājā, kur mitinās arī Saša: “Kādreiz dzīvoju lejā vienā istabiņā kopā ar mazāko brāli Koļu, bet tagad man ir istaba, kur iepriekš dzīvoja Ļoša.” Puiši smej, ka tā esot labākā visā mājā, bet Ligita Gasjaņeca papildina, ka patiesībā
“Avotā” katrs dzīvoklis, katra istabiņa ir iekārtoti tā, lai šeit būtu mājīgi. Lai bērns, kurš nereti piedzīvojis prātam neaptveramas šausmas un kuram trūcis vecāku mīlestības, siltuma, iejūtības, šeit gūtu kaut mazu daļiņu no tā visa.
Skaidrs, ka iestādē ir savi noteikumi, kas jāievēro, gluži tāpat kā ģimenē, taču “šī ir atvērta tipa iestāde, un bērni, kuri jau pārcēlušies uz jauniešu māju, – kā Ļoša tagad – var paši kaut kur aizbraukt, ja vēlas, iet peldēties utt. Tikai par to ir jābrīdina.”
Būt labākam
“Šie brāļi ir labākie, viņi ir mūsu zelts,” saka “Avota” vadītāja un paskaidro, ka viņu aprūpē nokļūst bērni, kuri centušies iedzīvoties arī audžuģimenēs, dažkārt pat piecās vai sešās, bet uzvedības, reizēm atkarību dēļ tās no viņiem atteikušās.