"Tuul" pārstāvis skaidro, ka izcelt elektriskos skrejriteņus no ūdens ir būtiski divu iemeslu dēļ.
"Pirmais - lai skrejriteņi būtu darbspējīgi arī pēc to izcelšanas no ūdens. Otrais - lai skrejriteņu, kas pēc būtības veicina dabai draudzīgāku vidi pilsētās, akumulatori nesāktu radīt dabas piesārņojumu. Te gan ar nožēlu jāatzīst, ka ik pa laikam ūdenī atrodam arī citu operatoru skrejriteņus, kas, spriežot pēc vizuālām pazīmēm, tur ir atradušies stipri ilgāku laiku," stāsta Ozoliņš.
Kā uzņēmumi cīnās pret skrejriteņu nepareizu novietošanu un vandalismu?
Ozoliņš norāda, ka uzņēmums pašu spēkiem var ietekmēt negodprātīgu skrejriteņu lietošanu, ko ir veikuši paši "Tuul" lietotāji. "Tos varam izsekot pēc dažādiem tehnoloģiski pieejamiem resursiem un secināt, vai tas ir konkrētā lietotāja nodarījums vai ne. Ja tas izrādījies pats lietotājs, tad mēs bloķējam tā kontu, lai "Tuul" skrejriteņus turpmāk nevarētu iznomāt."
"Kas attiecas uz vandalismu, ko veic ne "Tuul" lietotāji, tiek piesaistīta policija, ierosinātas lietas, un policija veic izmeklēšanu," stāsta uzņēmuma pārstāvis. ""Tuul" skrejriteņos ir izmantots daudz dažādu tehnoloģiju, kas ļauj mums iegūt diezgan daudz dažādas informācijas par pašu skrejriteni un kur un kādos apstākļos tas atrodas."