Ministri apsprieda vairākus jautājumus, kuros šīm piecām Centrāleiropas valstīm ir kopīgas intereses, tai skaitā EDSO nākotni.
EDSO ir viena no nedaudzām Eiropas mēroga organizācijām, kuras locekle joprojām ir Krievija, un ministri aicināja nodrošināt šīs organizācijas ietekmi arī turpmāk.
"Es uzskatu, ka mums ir jāsaglabā atvērtas nepieciešamās saziņas līnijas un platformas, kas mums varētu būt vajadzīgas, kad pienāks laiks," preses konferencē sacīja Austrijas ārlietu ministrs Aleksandrs Šallenbergs, kurš bija pasākuma rīkotājs.
Uzsverot savu beznosacījumu atbalstu Ukrainai, Šallenbergs sacīja, ka EDSO ir "vienīgā Eiropas mēroga dialoga platforma", un pauda pārliecību, ka nākotnē tai būs un var būt izšķiroša nozīme.
Arī viņa kolēģi uzsvēra EDSO nozīmi, jo īpaši Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto, kurš pauda pārliecību, ka "komunikācijas kanāliem jābūt atvērtiem".
Tomēr Ungārija ir vairākkārt kritizēta par samiernieciskāku pieeju Krievijai. Aprīlī Ungārija, kas aptuveni 80% gāzes saņem no Krievijas, parakstīja jaunu līgumu ar Krieviju, lai nodrošinātu nepārtrauktu naftas un gāzes piegādi, neraugoties uz Eiropas solījumiem pakāpeniski pārtraukt Krievijas enerģijas importu. Sijārto oktobrī atkal dosies uz Krieviju, lai piedalītos enerģētikai veltītos pasākumos.