Kāpušas arī medikamentu cenas. Tās pieaugušas 3-6 reizes straujāk nekā inflācija, tostarp prettūskas līdzekļa “Furosemide” cena palielinājusies par 23%, bet aspirīna un "No-Spa" cenas ir pieaugušas attiecīgi par 15 un 16%.
Dīzeļdegvielas cenas ir kāpušas par 29%, 98. markas benzīna – par 8%. Automašīnu cenas ir pieaugušas par 6%, visvairāk – par 11% ir kāpušas lietotu ārzemju automašīnu cenas.
Veterinārās un cilvēku medicīnas pakalpojumu cenas arī ir ievērojami pieaugušas. Visvairāk dzīvnieku vakcinācijai – cenas pieaugušas par 10%. Vizīte pie veterinārārsta un pirmreizējā vizīte pie ārsta speciālista ir kļuvušas dārgākas par 8%.
Vairāki analītiķi apgalvo, ka Maskava vilto statistiku un publicē nepatiesus datus par Krievijas ekonomikas stāvokli. Kremļa paziņojums, ka “Krievijai no sankcijām tikai labāk”, izskatās neticami. Maijā “Financial Times” publicēja rakstu, kurā apkopoti faktori, kas liecina, ka Krievijas varasiestāžu sniegtie skaitļi un statistikas dati neatspoguļo reālo ekonomisko situāciju.
Tādējādi var secināt, ka Putina apgalvojums, ka Krievijā inflācija ir zemāka nekā Rietumos, bija daļa no viņa propagandas kampaņas, lai attaisnotu karu Ukrainā. Tomēr, kā liecina pētījums, inflācija Krievijā ir pieaugusi, un tā rada (un radīs) papildu spriedzi valsts ekonomikā.