Augsta temperatūra tika novērota visā pasaulē. Augsto temperatūru galvenokārt izraisīja pastāvīgs un neparasts siltums pasaules okeānos. “Interesanti, ka okeāni septembrī neatdzisa tik daudz, cik parasti. Jau kopš pavasara okeānos ir bijis rekordliels siltums,” sacīja Buontempo.
Saskaņā ar “Copernicus” direktora vietnieces Samantas Bērdžesas teikto, Zeme ir ceļā uz savu karstāko gadu vēsturē, kas būs par aptuveni 1,4 grādiem siltāks nekā pirmsindustriālajā laikmetā.
Copernicus ziņo, ka aizvadītais septembris bijis par 1,75 grādiem siltāks nekā 1800. gadu vidū. 2015. gadā pasaule vienojās mēģināt ierobežot turpmāko sasilšanu līdz pusotram grādam, salīdzinot ar pirmsindustriālo laikmetu.
Globālais 1,5°C robežlielums ir paredzēts ilgtermiņa vidējai temperatūrai, nevis atsevišķam mēnesim vai gadam. Tomēr zinātnieki joprojām pauduši nopietnas bažas par jaunajiem rekordiem.
"Tas, ko mēs šobrīd redzam, ir straujas globālās sasilšanas fenomens ar ātrumu, kādu Zeme nav redzējusi miljoniem gadu, apvienojumā ar El Ninjo, kas ir dabīgs klimata cikls. El Ninjo nosaka īslaicīgu Klusā okeāna daļu sasilšanu, kas maina laikapstākļus visā pasaulē," sacīja ASV klimata zinātniece Džesika Mormena.
“Kamēr tiek atrastas jaunas naftas un gāzes atradnes, tikmēr tam [globālajai sasilšanai] galu neredz. Nedz cilvēkiem, nedz arī dabai nebūs laika, lai atkoptos no esošajiem rekordiem, jo būs jādomā par arvien jaunām virsotnēm,” brīdināja Otto.
Buontempo uzsvēra, ka nākamajā gadā, visticamāk, būs jārēķinās ar jauniem karstuma rekordiem.