Turklāt priekšvēlēšanu kampaņas laikā "Konfederācija" atkārtoti paziņojusi, ka nevēlas sadarboties ar PiS.
"Ipsos" paziņoja, ka tās jaunākie dati apvieno aptauju rezultātus ar daļējiem oficiālajiem rezultātiem un var atšķirties no galīgajiem vēlēšanu rezultātiem par diviem procentpunktiem.
Paredzēts, ka oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks pasludināti otrdienas pusdienlaikā.
Tusks jau paziņojis, ka PiS "valdīšana ir beigusies", un opozīcijas rezultātu nodēvēja par "gaišu dienu".
"Šis drūmais periods ir beidzies, "Likuma un taisnīguma" valdīšana ir beigusies," uzrunājot savus atbalstītājus paziņoja, Tusks, piebilstot, ka vēlēšanās "uzvarējusi Polija, uzvarējusi demokrātija".
"Mēs kopā esam paveikuši lielu lietu. Mēs esam izcīnījuši brīvību, mēs esam izcīnījuši demokrātiju, mēs esam izcīnījuši mūsu mīļoto Poliju," paziņoja Tusks.
Tikmēr "Likums un taisnīgums" līderis Jaroslavs Kačiņskis paziņoja, ka viņa partija ir uzvarējusi "ceturtajās parlamenta vēlēšanās" un "trešajās pēc kārtas" pēc uzvarām 2015. un 2019.gadā.
Kačiņskis, kurš ieņem vicepremjera amatu, sacīja, ka šis rezultāts ir "liels panākums mūsu partijai un mūsu Polijas vīzijai", piebilstot, ka vēl jāgaida, "vai to varēs pārvērst vēl vienā pilnvaru termiņā".
"Trešā ceļa" līdzpriekšsēdētājs Vladislavs Kosinjaks-Kamišs paziņoja, ka "šobrīd Polijā notiek lielas pārmaiņas. Tas nebūtu noticis, ja nebūtu izveidots "Trešais ceļš"".
Trešā ceļa līdzpriekšsēdētājs Simons Holovņa pavēstīja, ka ""Trešais ceļš" tiecas kļūt par demokrātijas enkuru Polijā. Šķiet, ka šis mērķis tiks sasniegts".
Viens no "Jaunie kreisie" līderiem Vladimirs Cažastijs paziņoja, ka "kreisie pēc 18 gadiem atgriežas valdībā. Mūsu solījumi tiks izpildīti".
Pēc viņa teiktā, rezultāti nozīmē, ka "bez kreisās partijas nevar būt valdības". Viņš piebilda, ka "politiskā partija pastāv, lai iegūtu varu un, izmantojot varu, pārvērstu savus sapņus realitātē".
Šoreiz bijusi rekordliela vēlētāju aktivitāte, kas sasniegusi 72,9%, tā bijusi augstākā kopš 1989.gada.