Tā vietā, lai noteiktu budžeta vietas, IZM slēgs vienošanos ar RTU par sagatavojamo speciālistu skaitu, it īpaši par tiem, kas ir svarīgi tautsaimniecības attīstībai, liekot uzsvaru uz rezultātu jeb absolventiem, nevis budžeta vietām, kā arī paredzot citus uzdevumus un nosacījumus augstskolām.
Sekmīgi studējošiem, kas noslēguši studiju līgumus un uzsākuši studijas līdz šī gada 31.decembrim, visā studiju laikā, ja studijas netiek pārtrauktas, tiks saglabāti studiju nosacījumi atbilstoši noslēgtajiem studiju līgumiem, ja vien studiju līgumu puses nevienojas par grozījumiem. Savukārt studējošie, kas uzsākuši studijas pēc 2024.gada 1.janvāra, varēs pretendēt uz universitātes apmaksātām studiju vietām, studiju vietām ar studējošā līdzfinansējumu vai studiju vietām ar studējošā personīgo finansējumu.
RTU izvēlēta institucionālā augstākās finansēšanas modeļa ieviešanai, jo, ministrijas vērtējumā, tai ir vislielākais potenciāls iekļūt 500 pasaules labāko augstskolu sarakstā, ņemot vērā līdzšinējo sniegumu. RTU "Quacquarelli Symonds World University Rankings" reitingā ir 751.-760.vietā, aiz kuras seko Latvijas Universitāte 801.-850.vietā.
RTU pilotprojekta ieviešana tiks izvērtēta pēc rezultātiem, kas tiks paredzēti līgumā starp ministriju un RTU. Par to, vai sasniegts pilotprojekta mērķis, liecināšot RTU studējošā atbiruma samazinājums, STEM absolventu skaita pieaugums, STEM programmas pabeigušo īpatsvara pret absolventiem pieaugums, kā arī RTU piesaistītā ārējā finansējuma palielināšanās.
Izvērtējums par pilotprojekta rezultātiem tiks veikts divas reizes: līdz 2025.gada 1.jūlijam par pirmajiem pilotprojekta rezultātiem un līdz 2027.gada beigām par pilnu RTU pilotprojekta ciklu.